Haber Detayı
27 Şubat 2020 - Perşembe 22:20 Bu haber 1138 kez okundu
 
5 ülkeye daha vize muafiyeti geliyor
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, 2 Mart 2020 tarihinden itibaren turistik amaçlı seyahatlerde Hırvatistan, İrlanda, Malta, Portekiz ve Norveç vatandaşlarına vize muafiyeti geldiğini duyurdu.
DÜNYA Haberi
5 ülkeye daha vize muafiyeti geliyor

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy; Hırvatistan, İrlanda, Malta, Portekiz ve Norveç vatandaşlarına, 2 Mart 2020 tarihinden itibaren Türkiye’ye gerçekleştirecekleri turistik amaçlı seyahatlerinde her 180 günde 90 gün süreyle vize muafiyeti sağlanmasının kararlaştırıldığını duyurdu.

Sözcü Aksoy yaptığı yazılı açıklamada, "Avrupa Birliği ve Schengen bölgesi üyelerine yönelik vize rejimimizde bir bütünlük sağlamak adına Hırvatistan, İrlanda, Malta, Portekiz ve Norveç vatandaşlarına, 2 Mart 2020 tarihinden itibaren Türkiye'ye gerçekleştirecekleri turistik amaçlı seyahatlerinde her 180 günde 90 gün süreyle vize muafiyeti sağlanması kararlaştırılmıştır." ifadelerini kullandı.

Aksoy, söz konusu ülkelerle turizm potansiyelinin arttırılmasının hedeflendiğini vurguladı. Aksoy ayrıca, 20 Şubat'ta yaptığı yazılı açıklamada da Avusturya, Belçika, Hollanda, İspanya, Polonya ve Birleşik Krallık'a vize muafiyetinin sağlandığını açıklamıştı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 5, ülkeye, daha, vize, muafiyeti, geliyor, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı