Haber Detayı
12 Eylül 2020 - Cumartesi 00:59 Bu haber 278 kez okundu
 
AKP MÜRTERCİMLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Antalya Gençlik Kolları Başkanlığı üyeleri, imam hatip liseleri ve mezunlarına karşı ağır ithamlarda bulunan Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu
ASAYİŞ Haberi
AKP MÜRTERCİMLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Türkiye’nin 81 ilinde Erol Mütercimler hakkında başlatılan suç duyurusu için Antalya Adliyesi önünde bir araya gelen AK Parti İl Gençlik Kolları  Başkanlığı üyeleri, yaptıkları basın açıklamasıyla tepkilerini dile getirdiler. Grup adına açıklama yapan il yönetim kurulu üyesi Av. Gökhan Gülaçar, imam hatip liselerine ve imam hatip mezunlarına karşı ağır ve çirkin ithamlarda bulunan Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmak için toplandıklarını söyledi.

MÜCADELEMİZ SÜRECEK

İmam hatip liselerinin Türkiye'deki genel eğitim sisteminin bir parçası olduğunu belirten Gülaçar, "Türkiye'de gün geçtikçe halkımızın yoğun ilgisini ve beğenisini kazanan imam hatip liselerinde, fen ve edebiyat derslerinin yanı sıra İslami ilimlerle ilgili dersler modern eğitim ortamlarında eş zamanlı olarak okutulmaktadır. Bu yönüyle imam hatip liseleri pek çok dünya ülkesinin ilgisini çekmekte ve özgün bir model olarak gündeme gelmektedir. Ülkemizin birlik, beraberlik, asayiş, kalkınma, ahlaki davranış ihtiyaçlarına önemli katkıları vardır. Hal böyleyken, bütün bunlar birer gerçek ve istatistiklerle sabit bulunduğu halde, imam hatip liseleri ve liselileri hakkında oluşturulmaya çalışılan yanlış çirkin ve algı ile her daim mücadele edeceğimizi bilinmesini isteriz" dedi.

AKP ÖĞRENCİLERİN YANINDA

İmam hatip liselerini ve mezunlarını yalnız bırakmayacaklarını belirten Gülaçar, "Kimsenin Türkiye'nin güzide okulları ve mezunlarını kötülemesine ve iftira etmesine asla izin vermeyeceğiz. Yine bilinmesini isteriz ki, imam hatip liselerini seven, çocuklarını bu okullara gönderen, mezunlarının ülke için faydalı olduğuna inanan milyonlar, bu ağır ve çirkin ithamlara asla razı olmayacak ve imkan vermeyeceklerdir" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKP, MÜRTERCİMLER, HAKKINDA, SUÇ, DUYURUSUNDA, BULUNDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı