Haber Detayı
01 Kasım 2020 - Pazar 22:43 Bu haber 786 kez okundu
 
ANTALYA'DAN İZMİR'E TEKNİK EKİP DESTEĞİ
Antalya Büyükşehir Belediyesi, İzmir’de 6.6 şiddetinde meydana gelen deprem sonrasında bölgede hasar tespit çalışmasında görev almak üzere 12 kişiden oluşan bir teknik ekibi afet bölgesine gönderdi.
YAŞAM Haberi
ANTALYA'DAN İZMİR'E TEKNİK EKİP DESTEĞİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi, İzmir'de meydana gelen 6.6 şiddetindeki deprem sonrası ilk andan itibaren tüm imkanlarını seferber ederek, depremzedelerin yardımına koşmaya devam ediyor. Afet bölgesindeki arama-kurtarma çalışmalarına destek vermek için ilk etapta 5 tam donanımlı kurtarma aracı ve 17 kişilik ara kurtarma timi, 5 bin

kişiye kadar yemek çıkarabilen Mobil Aşevi, battaniye, gıda kolileri ile sosyolog ve sosyal
hizmet uzmanları bölgeye ulaşmıştı.

Büyükşehir Belediyesi şimdi de bölgede hasar tespit çalışmalarına katılacak 12 kişilik teknik ekibi acil olarak İzmir’e gönderdi.

MÜHENDİS VE MİMARLAR HASAR TEPSİTİ YAPACAK

Antalya Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün talebi üzerine 6.6 şiddetinde deprem afeti yaşayan İzmir’e hasar tespit çalışmasında görev almak üzere 8 inşaat mühendisi, 4 mimardan oluşan teknik ekip yola çıktı. Altı arazi tipi araç ve şoförleri ile birlikte deprem bölgesine hareket eden ekipte ayrıca Fen İşleri Bakım Onarım Şube Müdürlüğü tarafından tahsis edilen 210 KW gücünde mobil jeneratör de yer alıyor. Büyükşehir Belediyesi teknik ekibi, bölgede hasar tespit çalışmalarına katılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ANTALYA'DAN, İZMİR'E, TEKNİK, EKİP, DESTEĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı