Haber Detayı
22 Temmuz 2020 - Çarşamba 22:22 Bu haber 1244 kez okundu
 
Başaran: Güreş, Yörük çocukları için önemlidir
Balıkesir’de düzenlenen Yağlı Güreşler Düzenleyen Kentler Birliği Meclis Toplantısı’na Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Oktay Başaran katıldı. Başaran, ata sporu yağlı güreşin Yörük çocukları için çok önemli olduğuna vurgu yaptı.
SPOR Haberi
Başaran: Güreş, Yörük çocukları için önemlidir

2017 yılında kurulan Yağlı Güreşler Düzenleyen Kentler Birliği’nin Meclis Toplantısı, Balıkesir’de gerçekleştirildi. Meclis toplantısına Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Oktay Başaran katılırken, ata sporu yağlı güreşlerin Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından desteklendiğine dikkat çekti.

 

Konuşmasına salonda bulunanlara Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in selamını ileterek başlayan Oktay Başaran, “Geleneksel Türk sporumuz yağlı güreşlerimizin bizim için ayrı bir önemi ve değeri var. Antalyamıza bağlı Elmalı ilçemizde Kırkpınar’dan daha eski yağlı güreşlerimiz, kesintisiz yapılmakta ve devam etmektedir. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak da, hem Kırkpınar’da hem Elmalımızda, hem de diğer bölgelerimizde yapılan güreşlere tam destek olmaktayız. Bu bağlamda ata sporumuz yağlı güreş, biz Yörük çocukları için çok önemlidir. Yörük çocuğu olarak Muhittin Böcek başkanımızın da Konyaaltı Belediye Başkanlığı’na 1999 yılında seçilmiş ve o günden bugüne güreşe gereken önemi vermiştir. Ocak 2017 yılında yeni kurulan Yağlı Güreşler Düzenleyen Kentler Birliği’ne Konyaaltı Belediyesi Muhittin Başkanın talimatları ile üye olmuştur. 2019 Mart yerel seçimleri neticesinde Antalyalı vatandaşlarımızın takdiriyle Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Muhittin Böcek başkanımız güreşe her zaman destek vermiş, vermeye de devam edecektir. Bugün Belediyemiz Spor Kulübü bünyesinde Başpehlivanlarla birlikte 250’yi aşkın Yağlı Güreş Sporcumuz mevcuttur. Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliğimizin bugünkü meclis toplantısının hayırlı olmasını, başarılı geçmesini diliyor, geleneklerimizin, ata sporumuzun gelecek kuşaklara aktarılması açısında da hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başaran:, Güreş,, Yörük, çocukları, için, önemlidir,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başaran: Güreş, Yörük çocukları için önemlidir
Başaran: Güreş, Yörük çocukları için önemlidir
Başaran: Güreş, Yörük çocukları için önemlidir
Yorumlar
Haber Yazılımı