Haber Detayı
01 Kasım 2020 - Pazar 22:49 Bu haber 267 kez okundu
 
BÜYÜKŞEHİR İZMİR'DE YARA SARIYOR
Antalya Büyükşehir Belediyesi, 6.6 şiddetindeki depremin ardından yardım ekiplerini gönderdiği İzmir’de yaraları sarmaya başladı. Büyükşehir İtfaiyesi Bayraklı’da arama kurtarma faaliyetleri yürütürken, çadır kentlerde vatandaşlara battaniye dağıtıldı. Mobil Aşevi de Sığacık’ta vatandaşlara sıcak yemek yardımı yapıyor.
YAŞAM Haberi
BÜYÜKŞEHİR İZMİR'DE YARA SARIYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi, İzmir'de meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremi haber alır almaz tüm imkanlarını seferber ederek, depremzedelerin yardımına koştu. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı'na bağlı 5 tam donanımlı kurtarma aracı ve 17 kişilik arama kurtarma ekibi Hürriyet İstasyonu'ndan İzmir'e doğru yola çıktı.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı da bölgeye 5 bin kişiye kadar yemek çıkarabilen Mobil Aşevi ile battaniye ve gıda kolilerinin bulunduğu yardım aracı gönderdi.

GECE BOYU ARAMA KURTARMA ÇALIŞMASI
Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi arama kurtarma ekibi gece 12.30 civarında İzmir’e ulaşarak, vakit kaybetmeden enkaz altındaki vatandaşları kurtarmak için çalışmalara başladı. Bayraklı’da Emrah Apartmanı enkazındaki çalışmalara katılan 17 kişilik ekip geceden buyana gözünü kıpmadan arama kurtarma faaliyeti yürütüyor, enkaz altında kalan vatandaşlara ulaşmaya çalışıyor.

SICAK YEMEK VE BATTANİYE YARDIMI
Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Mobil Aşevi ve deprem yardım aracı da İzmir'e ulaştı. Deprem yardım aracı Bornova İlçesi ve Basmane’de kurulan çadır kentlerde deprem korkusuyla evlerine giremeyip dışarıda ve çadırlarda konaklayan vatandaşlara battaniye ve gıda paketi yardımı yaptı.

5 bin kişilik sıcak yemek yapabilme kapasitesine sahip Mobil Aşevi de depremin merkezi Seferihisar İlçesi’nde Sığacık Mahallesi’nde vatandaşlara sıcak yemek ikramı gerçekleştiriyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÜYÜKŞEHİR, İZMİR'DE, YARA, SARIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı