Haber Detayı
09 Temmuz 2020 - Perşembe 01:01 Bu haber 422 kez okundu
 
CAMİ VAR İMAM YOK !
Antalya'nın Gündoğmuş ilçesine bağlı 2 büyük ve merkezi köy olan Güneyyaka ve Serinyaka Mahalleleri Camiilerinde uzun zamandır görevli imam bulunmadığını öğrenen CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, "Neden imam atanmıyor? Diyanet'in 8 Bakanlıktan büyük olan bütçesi mi yetmedi?" dedi
YAŞAM Haberi
CAMİ VAR İMAM YOK !

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, Gündoğmuş ilçesinde köylere ve yaylalara yaptığı ziyaretlerde yerel halkla biraraya gelerek toplantılar gerçekleştirdi, sorunları dinledi.

Gündoğmuş'un Güneyyaka ve Serinyaka Mahalle Camiilerinde halkın yoğun talebine rağmen uzun zamandır imam bulunmadığını öğrenen Başkan Nusret Bayar, konuyla ilgili kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Başkan Bayar, "Gündoğmuş İlçemizde yaptığımız ziyaretlerde, vatandaşların sıkıntıları arasında en çok dikkat çeken husus, merkezi konumdaki iki mahalle camiinin imamının bulunmaması oldu.

Gündoğmuş’un en büyük ve merkezi mahallelerinden Güneyyaka Mahallesi Camii’nde 2015 senesinden beri, nüfusu kalabalık bir diğer mahalle olan Serinyaka Mahallesi Camii’nde ise Şubat 2020’den beri görevli imam bulunmamaktadır. Buradaki halkın ısrarlı talebine rağmen imam atanmamasının gerekçesi nedir? Vatandaşın omuzuna üst üste bindirilen vergilerle birlikte her geçen sene katlanarak artan, 8 Bakanlığın bütçesinden daha büyük olan Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesi; milyon liraları aşan lüks makam araçları için yeterlidir de, iki camiye imam atamak için yeterli değil midir? Antalya’nın Toroslarında bulunan bu mahallelerimizdeki talebi görmezden gelenlerin, sırf gündem yaratmak adına Ayasofya’nın ibadete açılması konusundaki tavrı ne kadar samimidir? Gündoğmuş İlçemizdeki Güneyyaka ve Serinyaka Mahallelerimizde halkın talep ettiği imam atamaları için Antalya Valisi Sayın Ersin Yazıcı ve Antalya İl Müftüsü Osman Artan’ı göreve davet ediyorum. Konunun takipçisi olacağımızın hemşehrilerimiz tarafından bilinmesini isteriz" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CAMİ, VAR, İMAM, YOK, !,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
CAMİ VAR İMAM YOK !
Yorumlar
Haber Yazılımı