İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
KEPEZ SANTRAL'DE TARİHİ GÜN
KEPEZ SANTRAL'DE TARİHİ GÜN
Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 22:42 Bu haber 1015 kez okundu
 
DUMAN’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI
Antalya Yörükler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Duman, Kurban Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
GÜNDEM Haberi
DUMAN’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Abdullah Duman mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi, saygı ve kardeşlik duygularının pekiştiği, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, birbirimize daha çok kenetlenmemize ve kardeşlik hukukunun gereklerini hakkıyla yerine getirmemize vesile olan çok özel zaman dilimleridir.

“Bir milleti, halkı kaynaştırmanın, birlik-beraberlik içinde tutabilmenin önemi çok büyüktür. Devleti vücuda getiren millet, kederde, sevinçte, ortak hedef ve değerlerde birleştikçe güçlenir, çalıştıkça, başardıkça ileriye gider. Bayramlar, bizleri bu doğrultuda kaynaştıran günlerdir ve anlamına uygun bir şekilde kutlanmasında büyük toplumsal fayda vardır.

Bayramları fırsat bilerek, aile içi bağlarımızı, aileler arası ilişkilerimizi, dost, akraba ve tanıdıklarımızla muhabbetimizi, toplumsal birliğimizi daha da güçlendirmeli, bazı sıkıntılar varsa bunları aşmalıyız”.

Antalya Yörükler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Duman ayrıca; “Kurban, cömertliktir, Kurban, dayanışmadır, Kurban, yoksulların çocukların, yetimlerin, öksüzlerin, hastaların gözetilmesi ve sevindirilmesidir.

Kurban, Allah’a, kardeşlerimize, kardeşliğe ve dayanışmaya yakınlaşmadır. Bu duygu ve düşüncelerle değerli Antalyalı hemşerilerimiz başta olmak üzere Yüce Türk Milleti’nin tüm İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, bayramımızın hayırlara ve bereketlere vesile olmasını ve bütün insanlığa ve ülkemize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DUMAN’DAN, KURBAN, BAYRAMI, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı