Haber Detayı
26 Ağustos 2020 - Çarşamba 11:46 Bu haber 3229 kez okundu
 
ERDOĞAN BUNLARI BİLİYOR MUYDU ?
Ünlü estetik cerrahi profesörü Ömer Özkan'ın eşi Özlenen Özkan'ın ikinci eşi Prof. Dr. Özlenen Özkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Akdeniz Üniversitesine rektör olarak atandı. Peki Erdoğan, yeni oluşum hakkında bazı gerçekleri biliyor muydu?
EĞİTİM Haberi
ERDOĞAN BUNLARI BİLİYOR MUYDU ?

Ancak gelin görün ki, bu atamayla birlikte buz dağının altı da ortaya çıktı. Sanki rektör olarak Ömer Özkan atanmış ve gölge rektör Özlenen Özkan oldu. Özkan ailesinin ilk icratı apar topar Cuma sabahı erkenden devir teslim töreni yapıp koltuğa oturmak oldu. Bu da ‘Meğerse ne kadar da meraklılarmış’ yorumlarına sebep oldu. Oysa ki Ankara Üniversitesi’ndeki devir teslim töreni atamadan tam 5 gün sonra ve salı günü gerçekleştirilmişti.

Özkan ailesinin devir teslimin ardından yaptığı ilk icraat ise rektör yardımcısı atamak oldu. Ama sanıldığı gibi üniversiteyi düşünen bir atama olmadığı konuşulmaya başlandı. 2 rektör yardımcısını yine Tıp Fakültesi’nden 3. Rektör Yardımcısını ise Ömer Özkan'ın tarımsal yatırımlarında destekçisi olduğu öne sürülen bir ziraatçi atanması herkesin tepkisini çekmeye başladı.

Daha önceden çalışılmış bu atamaların üniversiteye fayda sağlayıp sağlamadığını hep birlikte göreceğiz ama Akdeniz Üniversitesi kampüsü ve Tıp Fakültesi olarak ayrılmanın sancıları duyuluyor. Özkan ailesi, galiba 24 fakültesi ve 7 enstitüsü olan Akdeniz Üniversitesi’ni hastaneden ibaret sanıyor.

Murat Turhan bir nevi üniversitenin kasasından sorumlu rektör yardımcılığına getirildi. Eşinin Başhekim Yardımcısı yapılması da dikkat çeken diğer konu başlıklarından bir tanesi. Diğer bir atamada ise yine şaibeli bir isim gündeme geliyor. 15 Temmuz'da Emniyet Müdürlüğü görevinden alınan polis Müdürü Cemil Tonbul. Emekli polis müdürünün üniversitede REKTÖR DANIŞMANI olarak atanması ne anlama geliyor?

Peki yapılan atamalardan şehirdeki Ak Parti tabanı memnun mu? Üniversitenin önde gelen isimleri ve bazı vakıf başkanları, Özkan ailesinin muhalif bir kadro kurmasından muzdarip.

Eski Rektör Mustafa Ünal'a en çok hatayı yaptırdığı bilinen Genel Sekreter Ali Serinoğlu olduğu herkesin malumu. Serinoğlu, her türlü derin işin içinde yer alması ile biliniyordu. Hoca yanlış bir tercih yaptığını geç de olsa fark ederek yollarını ayırmıştı. Ama Ali Serinoğlu dini cemaat desteği ile hayal ettiği Genel Müdürlük makamına atanamazsa bile yine bir üniversiteye genel sekreter olarak atandı.

Sonuç olarak, ailesinin de derin bir aklı ve arka planının olduğunu anlamış bulunuyoruz. Önce 2 aday var diyerek sadece Mustafa Ünal ile baş başa kaldılar, sonra da Ankara'da kazanan taraf oldular. Bu durum da atamaların ve kadrolaşmanın şehrin zenginlerine, sosyetesi sayesinde olduğu ve onlara borçlu olduğu anlamını çıkarıyor.

Şimdi sormak lazım: FETÖ ile mücadeleden hiç yılmadan mücadele veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu atamalardan haberi var mıydı? Atama ve kadrolaşmanın 4 yıl geçerli olup olmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERDOĞAN, BUNLARI, BİLİYOR, MUYDU, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı