Haber Detayı
26 Ağustos 2020 - Çarşamba 17:40 Bu haber 424 kez okundu
 
GÜRSU İLE ÇAKIRLAR ARASI ALTERNATİF YOL
Konyaaltı Belediyesi, Gürsu ile Çakırlar mahallelerini birbirine bağlayan, Boğaçayı sedde yolunda asfalt çalışmalarına başladı.
YAŞAM Haberi
GÜRSU İLE ÇAKIRLAR ARASI ALTERNATİF YOL

Konyaaltı Belediyesi bölgede yeni yol yapım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Yeni açılan yollar ile bölge halkına alternatif oluşturan Konyaaltı Belediyesi, son olarak başlattığı yol yapım çalışması ile Gürsu Mahallesi ile Çakırlar Mahallesi’ni birbirine bağlıyor. Konyaaltı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Zümrüt Mahallesi’nin güney kısmında yer alan yaklaşık 2 kilometre uzunluğundaki Boğaçayı sedde yolunda asfalt çalışmalarına başladı.

TRAFİK YÜKÜNÜ HAFİFLETİYORUZ

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, hafta sonları yoğun ilgi gören Sosyete Pazarı’nın bölgenin trafik yükünü artırdığını söyledi. Çakırlar Mahallesi’nin nüfusunun büyük ölçüde arttığını belirten Esen, buna bağlı olarak da trafik yoğunluğunun arttığını kaydetti.

Boğaçayı ile Çakırlar Mahallesi sınır boyu uzanan sedde yol genişletme çalışmasını tamamladıklarını ve asfalt çalışmalarına başladıklarını dile getiren Başkan Semih Esen, bu çalışmayla birlikte hem trafik yoğunluğunu en aza indireceklerini hem de Gürsu ile Çakırlar mahallelerini birbirine bağlamış olacaklarını söyledi.

ANTALYALILARA HAYIRLI OLSUN

Çakırlar Mahallesi Sosyete Pazarı’na ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştıracak olan bu yeni yolun Antalyalılar için son derece önem arz ettiğini ifade eden Semih Esen, asfalt serim çalışmalarının büyük bir hızla yürütüldüğünü ve birkaç gün içinde çalışmaların tamamlanacağını kaydetti. Başkan Esen, yolun şimdiden tüm Antalyalılara hayırlı olmasını diledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜRSU, İLE, ÇAKIRLAR, ARASI, ALTERNATİF, YOL,
Yorumlar
Haber Yazılımı