Haber Detayı
18 Kasım 2020 - Çarşamba 00:13 Bu haber 136 kez okundu
 
İyi Parti, emeklilere sahip çıkıyor
İyi Parti Emekli Politikaları Başkanı Nihat Büyükgebiz, Emekli Politikaları ilçe başkanları ile bir araya gelerek emeklilerin yaşadığı sıkıntıları İl Başkanı Mehmet Başaran’a aktardı.
SİYASET Haberi
İyi Parti, emeklilere sahip çıkıyor

İyi Parti Emekli Politikaları Başkanı Nihat Büyükgebiz, Emekli Politikaları ilçe başkanları ile toplantı yaptı. Emeklilerin yaşadığı sorunları incelediklerini ifade eden Büyükgebiz, “Emeklilerin aldığı maaşlar ile alım güçleri arasında büyük bir uçurum var. Bu nedenle biz de İyi Parti olarak, emekli vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıları tespit ederek Genel Merkezimize gönderilmek üzere İl Başkanımız Mehmet Başaran’a teslim ettik” diye konuştu.

TÜFE’YE ENDEKSLİ ZAMLAR YETERSİZ

Emeklilerin ödemiş oldukları katkı paylarının, emeklilerin ödeme gücünü aştığına dikkat çeken Büyükgebiz, “Çalıştığı dönemlerde yüzde 12 sağlık pirimi ödeyen emeklilerimiz, sağlık hizmeti aldığında çeşitli adlar altında kesilen katkı paylarından muaf tutulmalıdır. Pandemi koşulları nedeniyle; haberleşme, elektrik, su, temizlik ve gıda harcamalarında hijyen malzemeleri temininde ki harcamalarda büyük artışlar meydana geldi. İnsanların tüketim kalıplarının köklü değişikliklere maruz kaldığı ortadadır. Bu nedenle, enflasyon hesaplarında kullanılan “ Harcama Sepeti” acilen güncellenmelidir. Aksi takdirde, TÜFE’ ye endeksli maaş zamlarımız yetersiz kalacaktır” dedi.

İŞTE TOPLANTIDA ALINAN KARARLAR

Özel eğitim kurumlarında çalışan emekli öğretmenlerin durumları, Emekli vatandaşların çocuklarının bedelsiz ve geri ödemesiz kredi verilmesi, KYK mağdurlarının sıkıntıları, emeklilerin çektiği kredilerde faiz indirimi, su, elektrik, doğalgaz faturalarında indirim yapılıp vergi alınmaması, emeklilerin hastanelerden ücretsiz yararlanması, 3600’ün bir an önce uygulanmaya başlanması, emeklilerin alışverişlerinde KDV’nin uygulanmaması, 2002-2020 yılları arasında döviz ve faizler karşısında emekli maaşının ne durumlara geldiği tespit edilerek, rapor halinde İyi Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran’a teslim edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İyi, Parti,, emeklilere, sahip, çıkıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı