Haber Detayı
25 Temmuz 2020 - Cumartesi 14:13 Bu haber 795 kez okundu
 
İYİ PARTİ’Lİ BAŞKANIN YASAK AŞK SKANDALI
İYİ Parti yasak aşk iddiaları ile ile sarsıldı. İYİ Parti Elmalı belediye başkanı Halil Öztürk’ün şoförünün sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşım siyasi kulislerde bomba etkisi yaptı.
ASAYİŞ Haberi
İYİ PARTİ’Lİ BAŞKANIN  YASAK AŞK SKANDALI

İYİ Partili Elmalı belediye başkanı Halil Öztürk’ün makam şoförü Ahmet Tilki sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşım siyasi kulislerde bomba etkisi yaptı. İYİ Partili başkan Halil Öztürk’ün,  eşi ile yasak aşk yaşadıkları iddiasını ortaya atan makam şoförü Ahmet Tilki, telefon mesajları ve görüntülerle olayı doğruladığını kaydetti.  

BAŞKAN HALİL ÖZTÜRK SESSİZ

Ortaya atılan yasak aşk skandalı iddiası karşısında sessizliğini koruyan başkan Halil Öztürk’ün, iddialar karşısında nasıl bir açıklama yapacağı ise merak ediliyor. Atılan mesaj ve görüntülerin noter tarafından tasdik ettirildiği ve mahkemeye sunulacağı konuşulurken, şoförü Ahmet tilki tarafından ortaya atılan bu iddialar karşısında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER’in nasıl bir tavır sergileyeceği de merak ediliyor. 

BÖCEK OLAYI DOĞRU MU ?

Geçtiğimiz ay başkan Halil ÖZTÜK’ün bazı şüpheleri nedeniyle makam aracından böcek taraması yaptırdığı da konuşuluyor. Uzman ekip tarafından yapılan araç taraması sonucunda, araç içerisine gizlenmiş böcek bulunduğu iddia ediliyor. Ortaya atılan iddialar hakkında ise, resmi bir açıklama gelmezken, gözler başkan ÖZTÜRK’ün konu ile ilgili yapacağı açıklamaya çevrildi.

BAŞKANA KUMPAS MI KURULDU ?

Yine iddia o ki, belediye başkanı Halil Öztürk’ün makam aracına böcek yerleştirilme olayında şoförü Ahmet Tilki’nin bilgisi dahilinde olduğu iddia ediliyor. AKP’li eski bir belediye başkanı ve eski bir il başkanının da bilgisi dahilinde başkan Halil Öztürk’e kumpas kurulduğu iddiaları da kulislerde konuşuluyor. Taraflardan her hangi resmi bir açıklama gelmediği için, konuşulanlar ise, iddia olmaktan öteye gitmiyor.

NOTER KANALI İLE İHTARNAME GÖNDERDİ

Cuma günü öğle saatlerinde İYİ Partili Elmalı belediye başkanı Halil Öztürk’ün makam şoförlüğünü yapan Ahmet Tilki’nin 20 Temmuz 2020 tarihli noter ihtarnamesini paylaşımı siyasi kulisleri hareketlendirdi.

Elmalı ilçesi İYİ Partili başkan Halil Öztürk’ün şoförü Ahmet Tilki, Elmalı belediyesine ait EBTON İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİNE göndermiş olduğu ihtarname de ise,

“Elmalı belediyesi tarafından işletilmekte olan EBTON İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş’de 28.08.2019 tarihinde işe başladım. İş amirim isteği üzerine makam aracı şoförü olarak görevlendirildim.

Görevimi eksiksiz ve tam olarak yerine getirdim. Hiçbir ceza almadım. Görev sürem devam etmekte iken, eşim S’nin tesadüfen başkan Halil Öztürk ile eşim arasında uygunsuz resim ve yazışmaların olduğunu başkan Halil Öztürk’ün eşime gönderdiği konumda buluştuklarını, belirlenen adresin çevresindeki işyerinin kamera kayıtlarından tespit ettim.  Çalıştığım kurumun en üst amiri olan ve benim doğrudan kendisine bağlı olduğum  kişinin eşimin telefonuna gönderdiği uygunsuz ve ahlaka aykırı yazılar nedeniyle 4857 sayılı iş kanununun işçinin haklı sebeple derhal fesih adlı başlıklı 23-11-b maddeleri işveren işçinin veya aile üyelerinden birinin şeref ve namusuna dokunur şekilde sözler söyler, davranışlarda bulunursa veya işçiye cinsel tacizde bulunursa gereğince çalıştığım kurum ile aramızda bulunan iş sözleşmesini fesih ediyorum. Tarfıma ücret kıdem ve ihbar tazminatının, fazla mesai ücretlerinin hesaplanarak 3 gün içerisinde maaş hesabıma ödenmesini, aksi takdirde hukuki ve cezai yollara başvuracağımı tarafınıza ihtaren bildiririm.” İfadelerine yer verildiği görülüyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, PARTİ’Lİ, BAŞKANIN, , YASAK, AŞK, SKANDALI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İYİ PARTİ’Lİ BAŞKANIN  YASAK AŞK SKANDALI
İYİ PARTİ’Lİ BAŞKANIN  YASAK AŞK SKANDALI
İYİ PARTİ’Lİ BAŞKANIN  YASAK AŞK SKANDALI
İYİ PARTİ’Lİ BAŞKANIN  YASAK AŞK SKANDALI
İYİ PARTİ’Lİ BAŞKANIN  YASAK AŞK SKANDALI
İYİ PARTİ’Lİ BAŞKANIN  YASAK AŞK SKANDALI
Yorumlar
Haber Yazılımı