Haber Detayı
11 Kasım 2020 - Çarşamba 12:27 Bu haber 232 kez okundu
 
KEMER'DE VEDA FİLMİ SiNEMA SEVERLERLE BULUŞTU
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82. Yılını anma etkinlikleri kapsamında Kemer’de ‘Veda’ filmi sinemaseverlerle buluştu.
- Haberi
KEMER'DE VEDA FİLMİ SiNEMA SEVERLERLE BULUŞTU

Kemer Belediyesinin destekleriyle Kemer Ralli Alanında gösterilen film, arabada açık hava sinema olarak izlendi.

Filmi, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Asım Yıldırım, Kemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Hasan Canlı, Park ve Bahçeler Müdürü Gencay Kayrak, Fen İşleri Müdürü Baki Yalın, Zabıta Müdürü Erhan Kurtoğlu ve çok sayıda vatandaş izledi.
İlçede yaşayan birçok vatandaş, arabalarında oturarak Atatürk’ü anlatan ‘Veda’ filmini izlerken, zaman zaman duygu dolu anlar yaşadı.

Zülfü Livaneli’nin kaleminden beyazperdeye taşınan ve Atatürk'ü anlatan ‘Veda’ filminde, Salih Bozok'un oğlu Muzaffer'e yazdığı mektupla geçmişe dönüp, bu zaman zarfı içinde Atatürk'ün askeri kimliği, vatan uğruna fedakarlıkları ve özel hayatından kesitler anlatıldı.

Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet'in kuruluşu, bir ulusa ışık tutuşu ‘Veda’ mektubunda aktarıldı.

Serhat Mustafa Kılıç, Dolunay Soysert, Burhan Güven, Ayhan Aktaş, Kenan Bal, Ezgi Mola, Kaya Akkaya, Sinan Tuzcu gibi oyuncuların rol aldığı film, Kemer halkı tarafından da beğeniyle izlendi.

Film sonunda sinemaseverler, araçlarının ışıklarını yaktı ve kornaya basarak Büyük Önder Atatürk’ü saygı, rahmet ve minnetle andı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KEMER'DE, VEDA, FİLMİ, SiNEMA, SEVERLERLE, BULUŞTU, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı