Haber Detayı
11 Kasım 2020 - Çarşamba 10:43 Bu haber 507 kez okundu
 
KİME VE NEYE GÖRE HİBE... !
Kendi işyerini açmak isteyen ancak yeterli sermayeye sahip olmayan kişilere maddi destek vererek projelere katkı vermesi ile bilinen KOSGEB Antalya şubesi ile ilgili farklı iddialar ortaya atılıyor. Geçtiğimiz yıllarda siyasi nüfuzunu kullanan bazı şahıslara hayali projeler karşılığında haksız hibe desteği sağlandığı iddia ediliyor...
GÜNDEM Haberi
KİME VE NEYE GÖRE HİBE... !

Antalya'da haksız bir şekilde KOSGEB hibe desteği kimlere sağlandı ? Bu şahıslar hangi siyasetçilerin yakın dostları ? İddiaların gerçeklik payı nedir ? İddialar asparagas mı yoksa siyasi bir hesaplaşma mı ?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olarak bilinen KOSGEB'in genç girişimcilere verdiği önemli destekler ile ismini sıkça duyarız. Projesini hazırlamış genç bireyler KOSGEB’in faizsiz kredi veya hibe olanaklarından yararlanabilmektedir. KOSGEB, Türkiye’de uzunca yıllardan beri faaliyet göstermekte ve KOBİ işletme sahiplerine ve genç işletmecilerin sermayelerine katkıda bulunuyor. KOSGEB hibe desteği ile Türkiye'de önemli projelere imza atmasıyla biliniyor. 

Geçtiğimiz yıllarda yapılan KOSGEB desteklerinden bir çoğunun siyasi muktedir sahiplerinin yönlendirmesi ile bir çok kişi yada kişilere haksız kazanç sağlandığı yönünde önemli iddialar ortaya atılıyor. Genç girişimcilerin projelerinin desteklenmesi, faizsiz kredi sağlanması özellikle hibe desteği ile katkı sağlanma ile binlerce yurttaşın desteklenmesi ile takdir toplayan KOSGEB, siyasi baskılar nedeniyle bazı şahışlara hakısız gelir sağladığı iddiasıyla bugünlerde adından sıkça sözettiriyor. 

Geçtiğimiz yıllarda Antalya KOSGEB kanalı ile hibe destek alan projeler ve şahısların isimleri mutlaka kamuoyu ile paylaşılmalıdır. Söz konusu iddiaların takipçisi olacağız. Haber merkezimize ihbar edilen firmaları ise araştırıyoruz. İleriki günlerde sonuçları okuyucularımız ile paylaşacağız...

Haber: Hilmi ŞAHİN

Kaynak: Editör:
Etiketler: KİME, VE, NEYE, GÖRE, HİBE..., !,
Yorumlar
Haber Yazılımı