İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
YIKIM KARARI VAR
YIKIM KARARI VAR
FİNAL AŞKINA 3-0
FİNAL AŞKINA 3-0
Haber Detayı
07 Ocak 2021 - Perşembe 23:36 Bu haber 433 kez okundu
 
Kodunuzu yükleyin, gerginlik yaşamayın
Otobüsçüler Odası Başkanı Yasin Arslan, toplu taşımada HES Kodu uygulamasının başladığına dikkat çekerek, “Antalyakartına HES Kodu tanımlamayanlar toplu taşıma araçlarını kullanamayacak. Gerginlik yaşanmasın, kodunuzu yükleyin” uyarısında bulundu
YAŞAM Haberi
Kodunuzu yükleyin, gerginlik yaşamayın

Antalya Otobüsçüler Odası Başkanı Yasin Arslan, Antalyakartına HES Kodu tanımlamayanların toplu taşıma araçlarını kullanamayacağını duyurarak, “15 Ocak’a az kaldı. Mağduriyet yaşanmaması adına kısa süre içinde Antalyakartınıza HES Kodunuzu tanımlayınız. Vatandaşı sürekli olarak uyarıyoruz ancak geldiğimiz noktada daha yüzde 50’lere anca ulaştık. Antalya’da 800 bin civarı kart var vatandaşın kullandığı. Şu an itibari ile vatandaşın 13 bini HES Kodunu güncellemiş. Herhangi bir gerginlik yaşanmaması için uyarılarımızı yeniliyoruz” dedi.  

Ulaşım esnafına destek 

Başkan Yasin Arslan, 11 Ocak Pazartesi günü gerçekleştirilecek Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde mazot desteği konusunun da görüşüleceğini bildirdi. Arslan, “Büyükşehir Belediyesi’nden 1 Ocak 2021 tarihi itibariyle biten mazot desteğimiz,  Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Genel Sekreterimizle görüşmemiz neticesinde 11 Ocak Pazartesi günü gerçekleşecek Belediye Meclis toplantısında 2 ay daha uzatılma kararı Ocak-Şubat olarak gündemde yerini alacaktır. Başkanımız Muhittin Böcek ve Genel Sekreterimize çok teşekkür ediyoruz esnafımız adına. Yine Büyükşehir Belediyesinden ücretsiz seyahat kapsamındaki vatandaş için araçlarımıza 55 kuruş destek alıyorduk. Her yıl enflasyon üzerinden bir artış söz konusu. Bu ay meclis gündeminde olacak bu konular” şeklinde konuştu.  

 

410 civarı araçla hizmet 

Esnafın şu anki ciro ile ancak yakıtını karşılayabildiğine dikkat çeken Arslan, “Yaşanılan Covid-19’dan dolayı tüm esnaf zorda. Biz de Antalya halkımızın mağdur olmaması için çalışıyoruz. Aracına yakıt alamayan ve kontağı kapatan çok sayıda esnaf arkadaşımız var. Yolcu verilerine göre planlama yaptığımızda şu anda toplamda 410 civarı araçla Antalya halkına hizmet ediyoruz. 100 bin yolcumuz var. Hafta sonları kısıtlama olduğu için nöbetçi araçlarımız çalışıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan talebimiz var. 65 yaş vatandaş için 2018 yılından bu yana 1000 TL ödeme yapıyor araç başına, biniş başına değil. Bu ücretin 3 bin TL yönünde arttırılması için yazışmamız ve talebimiz oldu. Cevap bekliyoruz. 2018 yılından bu yana 1000 TL ödeme olması da çok ilginç. Türkiye’de her girdiye çok zam geldi. Esnafa destek olmalarını istiyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kodunuzu, yükleyin,, gerginlik, yaşamayın, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı