Haber Detayı
11 Haziran 2020 - Perşembe 21:12 Bu haber 1069 kez okundu
 
KONYAALTI'NDA KİTAPLAR ÇOCUKLARA ULAŞTI
Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, pandemi döneminde “Evde Yapacak Çok Şey Var” kampanyasıyla ilçe genelinde 8-12 yaş arası çocuklara yönelik çok sayıda kitap dağıttıklarını söyledi
KÜLTÜR Haberi
KONYAALTI'NDA KİTAPLAR ÇOCUKLARA ULAŞTI

Türkiye genelinde pandemi döneminde ‘evde kal’ çağrısıyla başlatılan kampanya olumlu yanıt buldu. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen de kampanyaya ‘Evde geçirilen bu süre de kitap okuyalım’ çağrısıyla katkı sundu. Esen’in çağrısına duyarlı yayınevi sahipleri ve yazarlar da destek vererek kitap bağışında bulundu.

Sosyal medya hesaplarından belediyeye kitap talebinde bulunan çok sayıda vatandaşa belediye görevlileri kitaplarını ulaştırdı. Belediyeye bağışlanan çocuk kitapları da minik okuyuculara teslim edildi. Tamamlanan kampanya sonrası çocuklar Başkan Esen’e teşekkür etti.

BAŞKAN ESEN: KİTAP OKUMAYI HİÇ BIRAKMAYIN

Olumsuz pandemi günlerini, kitap okuma alışkanlığı açısından olumlu bir döneme dönüştürmek istediklerini belirten Başkan Semih Esen, “Uzun süredir sokağa çıkma kısıtlaması altında olan çocuklarımız, artık büyük bir ölçüde özgürler. Ebeveynlerinin gözetiminde sokağa çıkabilen çocuklarımız, park bahçelerde gönüllerince koşup oynayabiliyor.

Bu zamanların dışında çocuklarımız kitap okumaya devam etmeli. Yaz aylarında çocuklarımız bol bol kitap okusun diye 8-12 yaş grubu çocuklarımıza mahalle mahalle, sokak sokak gezerek kitapları adreslerine ulaştırdık. Tamamlanan kampanyamız sonrası çocuklardan gelen teşekkür mesajları bizi çok mutlu etti” dedi.

ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU HER ŞEYİN ÜSTÜNDE

Konyaaltı’nda yaşayanların kampanyaya büyük destek verdiğini kaydeden Esen, kitaplarını alanların mutluluklarını sosyal medya üzerinden paylaştığını aktardı. Esen, “Konyaaltı’nda çocukların mutluluğu her şeyin üstünde” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KONYAALTI'NDA, KİTAPLAR, ÇOCUKLARA, ULAŞTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı