Haber Detayı
20 Temmuz 2020 - Pazartesi 17:41 Bu haber 4451 kez okundu
 
ÖMER İŞLEK'TEN TARİHE GEÇEN SİYASİ AHLAKSIZLIK
Korkuteli belediye başkanı Ömer Niyazi İşlek tarafından bir gazeteci kurye tutularak İYİ Parti ilçe başkanına gönderilen zarfta bakın ne çıktı. Kamuoyu tarafından "siyaset siyaset olalı böyle ahlaksızlık görmedi" olarak değerlendirilen o paket için İlçe başkanı Cemal Tınkaz bir açıklama yayımladı.
GÜNDEM Haberi
ÖMER İŞLEK'TEN TARİHE GEÇEN SİYASİ AHLAKSIZLIK

Korkuteli belediye başkanı Ömer Niyazi İşlek tarafından İYİ Parti İlçe başkanı Cemal TINKAZ'a gönderilen zarf ile ilgili yapılan o açıklama şöyle:

SAYGISIZ BAŞKAN
İlçemizin değerli basın mensubu arkadaşlarım, bugün burada sizlere ilçe belediye başkanı Niyazi İşlek’in partimiz adına nasıl bir seviyesizlik ve terbiyesizlik yaptığı hususunda bir açıklama yapacağım.
Sizlerle geçen hafta Perşembe günü yapmış olduğumuz toplantı neticesinde belediye başkanı Niyazi işlek Pazar yerindeki tapularda şerh veya sadece Pazar yeri için bağışlıyoruz gibi ilçede konuşulan söylemlere açıklık getirmek için cumartesi günü bana tapu kayıtlarını ilçemizde gazetecilik yapan YAZAR UZ beyefendi ile bana göndermiş.
Yaşar bey 18 Temmuz 2020 saat 16:50 de beni arayarak Niyazi İşlek’in bana bir zarf gönderdiğini ve bu zarfı bana vermesi gerektiğini söyledi. Daha sonra yaşar bey ile ilçemizde bulunan bir çay bahçesine hareket ettik. Bu arada zarf halen yaşar Bey’in elindeydi Çay bahçesine gittiğimizde masada SELİM SARICALAR ve EBUBEKİR ÖZSARI Beyler de oradaydı, yaşar uz bey ile beraber 3 kişinin huzurunda zarfı açtım. Evet, içinden tapu kayıtlarını gördüm ayrıca zarfın içerisinde bir tane de salatalık çıktı. Tabi o anda bizler bunun ne anlama geldiğini çok ama çok iyi biliyorduk.
Sonuç olarak bir ilçenin belediye başkanı ülkemiz siyasetine yön veren mecliste grubu olan Antalya Büyükşehir Belediye meclisinde bulunan ilçemizde 3 meclis üyesi ile temsil edilen kurumsal bir parti olan iyi parti ve onun seçmenine hakaret niteliğinde bir eylem gerçekleşmiştir. Bu yapılan eylem ne benim şahsıma değil tüm iyi partili ve iyi partiye oy veren halkımıza yapılan bir hakarettir.
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki siyaset nezaket ve üslubu olması ve birbirimize saygı çerçevesinde yapılması gereken bir kurumdur. Siyaset kurumunu bu şekilde seviyesiz hareketlerle belli bir noktaya çekmeye çalışan belediye başkanını partim adına kınıyorum. Niyazi işlek seçildiğinde sizlerde hatırlarsınız bütün ilçenin, bana oy veren vermeyen herkesin belediye başkanı olacağım demişti, ama gelin görün ki yapmış olduğu bu hareket kendisine iade ediyor ilçe siyaseti adına üzüntü duyduğumu belirtmek istiyorum.
Demokrasimiz içerisinde muhalefetin eleştiri yapmaya saygı çerçevesinde ve kişisel hukuka dikkat ederek eleştiride bulunmasına tahammül etmek ve bunu dikkatle dinlemek gerekir. Görüyoruz ki ilçemizi belediye başkanı olarak yönetmeye talip olmuş ve halkın oyları ile seçilmiş belediye başkanı bu yapmış olduğu seviyesiz hareket ile sadece bana değil kendisine oy veren vermeyen tüm ilçe halkına seviyesini ve yapısını göstermiştir. Ayrıca Türk örf ve adetlerinde böyle bir eylem yoktur, ne devlet erkânında ne de aile geleneklerinde bu tarz bir saygısızlık kabul edilemez. Bu konu ile ilgili onun seviyesine düşüp daha kötü bir açıklama yapmayı ne kendime ne de ilçe halkı adına yapmayı yakıştıramıyorum. Milliyetçi hareket partisi gibi Türkiye’nin kurumsal niteliği olan geçmişi olan yapısı olan bir partide siyaset yapan sayın belediye başkanının bu yapmış olduğu hareketin kendi partisi nezdinde ülkücü hareket nezdinde de itibar görmeyeceğini ülkücülerin de bu tip saygısızlığa prim vermeyeceğine inancım tamdır. Yine başta da belirttiğim gibi bu benim şahsıma yapılmış bir hareket değil ilçemizdeki yaklaşık 40 bin seçmenin ve bunun yaklaşık 6 bin oyunu almış iyi parti ailesine ilçe halkına yapılmış bir hakaret olarak addediyorum. Bu konu ile ilgili de MHP nin disiplin kurulunun gerekli çalışmayı yapacağını ümit ediyorum.
Saygılarımla…

CEMAL TINKAZ
KORKUTELİ İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANI

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖMER, İŞLEK'TEN, TARİHE, GEÇEN, SİYASİ, AHLAKSIZLIK,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ÖMER İŞLEK'TEN TARİHE GEÇEN SİYASİ AHLAKSIZLIK
ÖMER İŞLEK'TEN TARİHE GEÇEN SİYASİ AHLAKSIZLIK
ÖMER İŞLEK'TEN TARİHE GEÇEN SİYASİ AHLAKSIZLIK
Yorumlar
Haber Yazılımı