Haber Detayı
07 Ocak 2021 - Perşembe 23:47 Bu haber 3543 kez okundu
 
SIR GİBİ SAKLANAN RAPORDA NELER VAR?
AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Osman Ülker, bir süre önce denetlenen Muratpaşa Belediyesi’nde Mülkiye müfettişleri tarafından hazırlanan raporun kamuoyu ile paylaşılmasını isteyip, Başkan Ümit Uysal’a “Bu raporu niçin paylaşmıyorsunuz. Sır gibi sakladığınız raporda neler var?” diye sordu
GÜNDEM Haberi
SIR GİBİ SAKLANAN RAPORDA NELER VAR?

‘3’üncü kez talep ettik’
Önceki gün Muratpaşa Belediye Meclis Toplantısı’nda Mülkiye müfettişlerinin Muratpaşa Belediyesi ile ilgili raporunun AK Parti Grup Sözcüsü tarafından 3’üncü kez talep edildiğini belirten AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Osman Ülker, “Belediye idaresinin birtakım yanlış işleri ve yolsuzlukları araştırmak için gelen Mülkiye müfettişlerinin belediyeye gönderdiği raporun kamuoyuna açıklanması için daha önce İlçe Başkanı olarak sözlü ve basın aracılığıyla bizzat kendim talep etmiştim. İkincisinde yazılı olarak Büyükşehir Meclis Üyemiz talep etmişti. Önceki gün gerçekleştirilen Muratpaşa Belediyesi 2021 yılı Ocak ayı Meclis Toplantısı’nda AK Parti Grup Sözcümüz aynı raporu 3’üncü kez talep etti” dedi.

 
‘Bu kadar sinirlenecek ne var?’
AK Parti İlçe Başkanı Osman Ülker, “Bu raporu bizimle ve dolayısıyla kamuoyu ile paylaşmayı reddeden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, raporla ilgili konuşmak yerine; geçmişte CHP’de siyaset yapanları ima ederek “Onların lafına bakmayın, sizlere söylediklerini ciddiye almayın” şeklinde cümleler kullandı. Hatta bir ara Meclis Üyemiz “Niçin raporu paylaşmıyorsunuz” diye sorduğunda sinirlerine hakim olamayarak, “Raporu onlara sorun” deyip, ardından da karşısında 2 kadın Meclis Üyemiz olmasına rağmen sesini yükselterek,“Ben raporu ne zaman istersem o zaman açıklarım” dedi ve ne acı bir tablodur ki, bu ifade CHP ve İYİ Parti Meclis üyeleri tarafından alkışlarla desteklendi.
 
Başkan Ümit Uysal’a sorular
Ülker, Belediye Başkanı Ümit Uysal’a birtakım sorular da sorduğu sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın Başkan, öncelikle şunu belirtmek isterim; Sizin kendi aranızdaki iç meseleniz bizi zerre kadar ilgilendirmez. Eski CHP’liler ve Yeni CHP’liler olarak aranızdaki meselelere bizleri karıştırmamanız sizler için çok daha hayırlı olacaktır. Bizim maksadımız Mülkiye müfettişleri raporunun savunması sırasında ortaya çıkabilecek hataları engellemeye yöneliktir. “Ben raporu ne zaman istersem o zaman açıklarım” sözünüze istinaden bizim de size şu soruları sormamız gerekiyor. Birincisi, eğer savunmanızı yaptıktan sonra bu raporu paylaşmayı düşünüyorsanız, bu raporun içerisindeki bütün konularda ortaya çıkabilecek sonuçları tamamen üstleniyor musunuz? İkincisi, bu raporla alakalı herhangi bir mesai arkadaşınız Belediye Başkan yardımcıları, Meclis üyeleri veya belediye çalışanları hukuki bir sorumluluğa girecek midir?”
 
‘Çekinmiyoruz, çekinmeyeceğiz’
Sözlerimi tamamlarken, ima ettiğiniz ve Millet İttifakı’nın kuruluş stratejisi olan ‘Düşmanımın düşmanı dostumdur’ fikrinin benim siyasi hayatımda yeri olmadığını ve olmayacağını belirtmek isterim. Ve yine bilmenizi isterim ki, bu yola kefenini giyerek çıkmış olan bizler; bugün meclis toplantısında ne sizin kadın meclis üyelerimizin karşısında sesinizi yükselterek dile getirdiğiniz sert sözlerinizden, ne de otoriter açıklamanızı destekler nitelikte sizleri alkışlayanlardan çekinmiyoruz, çekinmeyeceğiz. Bizler biliyoruz ki; bu millet 18 yıldır AK Parti’ye sahip çıkıyor ve çıkmaya da Allah’ın izniyle devam edecektir.”
Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: SIR, GİBİ, SAKLANAN, RAPORDA, NELER, VAR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı