Haber Detayı
15 Temmuz 2020 - Çarşamba 23:54 Bu haber 404 kez okundu
 
SAHTE ALKOL VE SİGARA OPERASYONU
Antalya’da Kaçak Sigara ve Sahte Alkol Kaçakçılığı Yapan Şahıslar Yakalandı
ASAYİŞ Haberi
SAHTE ALKOL VE SİGARA OPERASYONU

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce ilimizde kaçakçılık suçlarına yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda;

Olay 1. 14.07.2020 günü Kepez ilçesinde sahte alkol imalatı yapıldığı tespit edilen bir depoda yapılan aramalarda;

* (1) ton sahte alkol,
* (1) adet yer üstü plastik tank,
* (5) litrelik bidonlar içerisinde ambalajlanmış halde (215) litre sahte alkol, çok sayıda boş ambalaj kolileri ve bidonlar ele geçirilmiştir.

Olay 2. 14.07.2020 günü Kepez ilçesinde bir depo ve bir araçta gümrük kaçağı sigara ürünlerinin depolandığı ve buradan piyasaya dağıtımın yapılacağı bilgileri elde edilmesi üzerine gümrük kaçağı sigara ürünlerinin depolandığı adreste yapılan aramalarda;

* (1 Milyon 190 Bin) adet değişik markalarda gümrük kaçağı boş makaron ele geçirilmiştir.

Her iki olayda ele geçirilen kaçak malzemelerin toplam piyasa değerinin 200 BİN TL. olduğu tespit edilmiş olup, yakalanan (V.Y.), (İ.K.) ve (E.A.) isimli 3 şahıs hakkında 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet suçundan adli işlemler yapılmıştır.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak halkın hayatını ve sağlığını tehlikeye sokan ürünleri pazarlayan, bu şekilde Devletimizi vergi yönünden zarara uğratan ve insan sağlığı ile oynayan kişi ve organizasyonlara yönelik mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAHTE, ALKOL, VE, SİGARA, OPERASYONU,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
SAHTE ALKOL VE SİGARA OPERASYONU
Yorumlar
Haber Yazılımı