İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
KEPEZ SANTRAL'DE TARİHİ GÜN
KEPEZ SANTRAL'DE TARİHİ GÜN
Haber Detayı
16 Ekim 2020 - Cuma 18:12 Bu haber 940 kez okundu
 
TOROSLARDAN ÖYKÜLER
Turizmden emekli olan Karaman Ermenekli Selma Koruk, beş yıldan beri derleyip yazdığı 42 hikayeyi "Dünden Yarına Fısıltılar" isimli kitapta toplayarak okuyucu ile buluşturdu.
KÜLTÜR Haberi
TOROSLARDAN ÖYKÜLER

Aslen , Karaman Ermenekli olan Selma Koruk, beş yıldan beri derleyip yazdığı 42 hikayeyi  "Dünden Yarına Fısıltılar" isimli kitapta toplayarak okuyucu ile buluşturdu Cinius Yayınları bünyesinde basılan 360 sayfalık kitapda, Kurtuluş Savaşı ve sonrasında yaşanan dramlar, acılar, olaylar, yaşanan gerçek toplumsal olaylar, kadın bakışı ile , kadın yazar Selma Koruk'un kaleminden okuyucu ile buluşuyor. Koruk " Benim hikayelerimde kadınlar başrolde " dedi. 

Yalın, gerçekçi anlatımı ile dikkat çeken 42 hikayenin bulunduğu eser, okuyucuyu sarıp sarmalayan anlatım ve olaylar zinciri ile tekrar tekrar okunacak ve saklanacak bir eser olmasıyla da dikkat çekiyor.

Turizm emekçiliğinden emekli olan Selma Koruk, aile büyüklerinden dinlediği ve derlediği hikayeleri kitaplaştırmış olmaktan son derece memnun olduğunu ifade ederek, yazıp tamamladığı, kadın karakterlerin baskın olduğu bir de roman kitabı bulunduğunu ve Aralık ayına kadar bastırıp okuyucu ile buluşturmayı hedeflediğini ifade etti. 
Haber: Zeki Demir 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TOROSLARDAN, ÖYKÜLER, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı