Haber Detayı
15 Temmuz 2020 - Çarşamba 12:55 Bu haber 1041 kez okundu
 
ULUCAN'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı...
GÜNDEM Haberi
ULUCAN'DAN 15 TEMMUZ MESAJI

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü tarafından Anayasal Düzene, Türk Demokrasisine ve Milli İradeye karşı teşebbüs edilen hain darbe girişimi, Kahraman Milletimizin destansı direnişiyle bertaraf edilmiş, Ülkemizin demokrasinine darbe yapmak isteyen hainlere, Milletimiz gereken cevabı vermiştir. Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan bugün “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” olarak ilan edilmiştir.

Bu güzel ülkenin bekası ve aziz milletimizin istikbali için canlarını hiç çekinmeden feda eden 251 şehidimiz, tarihinden gelen kahramanlık ruhunu aynı inanç ve heyecanla taşıdığını da tüm dünyaya yeniden göstermiştir. Asil milletimizin 15 Temmuzda ortaya koyduğu kahramanlık destanının her aşamasında milletiyle birlikte olan Türk Polis Teşkilatı, o gece, bu kurtuluş mücadelesinde 63 şehit ve 283 gazisiyle çok büyük bir rol ve görev üstlenmiştir.

175 yıldır huzur ve güvenin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı, milletimizin iradesine yönelik her türlü girişimin karşısında, yalnızca milletinin, seçilmiş meşru otoritenin ve demokrasinin emrinde olmaya bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir. Hainlerin tanklar, silahlar ve uçaklardan yağdırdıkları bomba ve kurşunlara karşı bedenlerini siper ederek, bugünü tarihe altın harflerle yazdırmıştır. Hafızalara destan olarak kazınan, günlerce tuttukları demokrasi nöbetleri ile vatan sevgilerini tüm dünyaya haykıran Milletimizin yazdığı bu kahramanlık destanını, asla unutmayacağız ve unutturmayacağız.

Bizlere düşen sorumluluk, şehitlerimizin emaneti olan bu güzel vatan topraklarına aynı inanç ve kararlılıkla sahip çıkarak, Ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara karşı birlik olmak ve mücadeleyi aynı kararlılıkla yürütmektir.

15 Temmuz’un dördüncü yıl dönümünde; demokrasi ve vatan uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyor, demokrasisine, istiklaline ve istikbaline, canı pahasına sahip çıkan, 15 Temmuz Destanını yazan Kahraman Milletimize saygı, sevgi ve şükranlarımı sunuyor, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü” kutluyorum.

Mehmet Murat ULUCAN

Kaynak: Editör:
Etiketler: ULUCAN'DAN, 15, TEMMUZ, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı