Haber Detayı
15 Eylül 2020 - Salı 00:25 Bu haber 173 kez okundu
 
UZAKTAN EĞİTİM NASIL OLACAK ?
İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur: telefonun dahi çekmediği köyde uzaktan eğitim nasıl olacak
EĞİTİM Haberi
UZAKTAN EĞİTİM NASIL OLACAK ?

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, Yalvaç’ın Sağır köyündeki devam eden iletişim altyapısı eksikliği nedeniyle eğitimin uğrayabileceği zararları Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a sordu.

GSM operatörlerinin hizmet verememesine bağlı olarak ciddi iletişim bir iletişim problemi olduğuna dikkat çeken Cesur, bu problemin çözümü için TBMM Başkanlığına başvurarak; yazılı soru önergesi verdi. 

Öğrencilerin mağdur edilmemesi için ne gibi tedbirler alındığını, internet erişiminin olmaması sebebiyle performans kaybına uğrayacak öğrencilerin kayıplarının nasıl giderileceğini soran Cesur, öğrencilerin karşılaşması muhtemel psikolojik ve sosyolojik problemlere tedbir alınmasını da istedi.

Cesur şu soruları sordu:

►Altyapı konusunda çok ciddi sorunların yaşandığı Isparta’nın Yalvaç ilçesine bağlı Sağır Köyü’nde teknik altyapı yetersizliklerine bağlı olarak eğitim-öğretim faaliyetlerindeki performans kayıplarının azaltılması ya da giderilmesi amacıyla ne tür faaliyetler planlanmıştır?
►Ülkemizde benzer durumu yaşayan bölgeler için internet erişimi haritası çıkarılmış mıdır? İnternet erişimi bulunmayan vatandaşlarımızın eğitim-öğretim faaliyetlerini en az kayıpla sürdürebilmesi için ne gibi önlemler ve tedbirler alınmıştır?

Kaynak: Editör:
Etiketler: UZAKTAN, EĞİTİM, NASIL, OLACAK, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı