Yazı Detayı
20 Eylül 2020 - Pazar 21:08 Bu yazı 235 kez okundu
 
ALKIŞLAR ZUHAL HANIM VE KADROSUNA
Zeki Demir
 
 

Genel merkezi Ankara'da bulunan ve Türkiye geneli 300 den fazla şubesi, 300 binden fazla üyesi bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği'nin Alanya şubesinde 20 yılı geçti üyeyim. 

Atatürk'ün düşüncelerini devam ettirmek, savunmak, Atatürk yolunda, yaşamayı amaç edinmiş insanları bir araya getiren dernek, yaşamın her alanında yaptığı hizmetler ve çalışmalarla da göz dolduran, dikkat çeken bir sivil toplum kuruluşu. 
Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şubesi de ilçemizde açıldığı günden beri adından övgüsyle söz ettiren, her zaman Atatürkün yolunda, Atatürkçü düşünce ile çalışmalar yapan bir sivil toplum kuruluşu... 
Alanya'da ilk kurucu başkan Osman Kuşoğlu, devamında anımsadığım kadarıyla Hüseyin Sükun, Halime Şenli, Serdar Köseoğlu,Hürses Ceylan, Ertuğrul Yeşildal, Can Karadağ, Nevruz Cihan Ağca, Nuriddin Karacalı ve Aydın Özbaş başkanlık yaptılar. 
Şimdi dernek yönetimi Zuhal Sirkeli ve yönetim kuruluna emanet. 
Öyle ki, ADD Genel Merkezi, Sirkeli ve kadrosunun çaşlışmalarını başarılı bulduğu için, on kişilik danışma kuruluna Zuhal Sirkeli'yi de seçtiler. Tebrikler Alanya ADD, tebrikler ve başarılar Zuhal Hanım.. İşte çalışmanın ve başarının ödülü budur.  
         ***                ***                 ***
Alanya Şube Başkanı Zuhal Sürkeli'de yönetim kurulu üyeleri ile çalımalarını aralıksız devam ettiriyor. 
İhtiyaç sahibi öğrencilere karşılıksız burs desteği veren dernek, uzun yıllardan beri Atatürk'e Koşalım, Atatürk'le Koşalım isimli Alanya Atatürk Halk Koşusu ve Yarı Maratonu,günün anlam ve önemine uygun basın açıklamaları, özel günler arefesinde gerçekleşen yurt içi geziler, paneller,dernek içi ve üyelere özel eğitim çalışmaları, dernek içi açılan yabancı dil, THM, tiyatro kursları, kompozisyon yarışmaları,ihtiyaç sahibi ailelere yapılan sosyal yardımlar, birlik beraberlik ve derneğe gelir amaçlı yemekli, kahvaltılı etkinlikler, dernek çalışmalarını anlatan ve her ay düzenli yayınlanan bülten , her gün açılan hediyelik eşya standı, kermesler ve sayamadığım daha bir çok çalışma ile hep gündemde ve Atatürkçü çizgisiyle toplumun içinde, yanında yer alıyor. 
Korona , covid-19 nedeniyle dernekler sivil toplum kuruluşları kapısına kilit vurup, yöneticileri dernek binasına uğramazken; sosyal mesafeyi koruyup, Pandemi döneminde bile çalışma temposundan ödün vermeyen ADD Alanya Şube Başkanı Zuhal Sirkeli ve yönetim kurulu doğrusu kocaman bir alkışı hak ediyor. 
                ***               ***                ***
İktidar partisi AKP'nin 7. Olağan kongresinde söz alan İl Başkanı İbrahim Ethem Taş'ın , Korona teşhisiyle bir aydır yoğun bakımda olan CHP'li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i " bir çivi çakmadı " diyerek eleştirmesine kanım dondu. Hiç ağzına yakışıyor mu, kendini savunma durumu olmayan, yoğun bakımda yatan bir insana yüklenirken hiç mi vicdanın sızlamadı. Hiç babandan dedenden terbiye almadın mı, çok talihsiz, saygısız bir açıklama. Böyle , ucuz siyasi söylemler partine oy getirmez götürür. Türk Milleti her daim mazlumun yanında yer alır. Diğer yandan bırak Muhittin Böcek'in başarı karnesini 2024 yerel seçimlerinde vatandaş versin. Siz de yirmi yıldır genel iktidarsınız bütün sorunlar çözüldü mü. Kaldı ki, siz partisine yerel seçimi kaybettiren bir il başkanısınız. Ucuz siyaset yapmayı bırakın, oturup bir düşünün talihiz açıklamalarınızı. 
AKP'li Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, CHP'li Büyükşehir Başkanı Muhittin Böcek'i hastane de ziyaret edip, yakınen ilgilenirken, siz kongrede kürsüye çıkıp aynı kişiyi acımasızca eleştiriyorsunuz. Yazı ki ne yazık. Sözün ve insanlığın bittiği nokta... 
Bu arada siyasi düşünmeden , hizmet kadrosu ile Antalya coğrafyasının her yerine hizmet vermeye çalışan Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek'e bir kere daha acil şifalar dilerim.  
Tekrar görüşmek umuduyla.. 

 
Etiketler: ALKIŞLAR, ZUHAL, HANIM, VE, KADROSUNA, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı