Yazı Detayı
27 Ekim 2020 - Salı 21:47 Bu yazı 167 kez okundu
 
HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK AMA..!
Tosun ÜLGE
 
 

Kemer’de Necati Topaloğlu ile birlikte yeni bir dönem başladı. Belediyede israf devri bitti yerine hizmet devri başladı.
Belediye meclis toplantılarını hiç aksatmadan takip ediyorum. Başkan Topaloğlu her toplantı başlangıcında belediyenin son durumu ile ilgili sürekli bilgi paylaşıyor. Belediyenin aylık neler yaptığını meclis üyelerine aktarıyor, dolayısıyla da Kemer halkı her şeyden haberdar oluyor.

Kemer belediyesine yepyeni bir yüz getirdi başkan Topaloğlu. Tüm ihaleler şeffaf bir şekilde yapılıyor ve sosyal medyadan da canlı olarak yayınlanıyor. Bu Kemer’in alışık olmadığı bir durumdu. Kemer’in geçmiş 10 yılına bakarsak şimdiki yönetimi ayakta alkışlamamız gerekiyor. Geçmiş dönemlerde bilindiği üzere personel maaşları bile bankadan kredi alarak ödeniyordu. Şimdi ise durum değişti. Belediye hem hizmet yapıyor, hem geçmiş dönem borçlarını ödüyor, hemde personel maaşlarını zamanında ödüyor.

Kuzdere kapalı pazar yeri bitmek üzere, artık son rötuşlar yapılıyor, bozuk olan yollar asfaltlandı, Atatürk Parkı büyük bir hızla yapılmaya devam ediliyor. Bunlar belediyenin yaptığı güzel şeyler. Belediyenin ayrıca halka yönelik açmış olduğu 155 cafenin olduğu plajda halktan olumlu not alıyor.

Kemer’de eğitime yapılan yatırımların Türkiye’de bir benzeri yok. Başkan Topaloğlu eğitimci olmasından dolayı eğitime çok değer veriyor. Zaten en güzel yatırım eğitime yapılan yatırımdır. Eğitime yapılan yatırımlar Kemer halkından büyük bir destek görüyor. Öğrenciler ve velileri başkana her alanda teşekkür ediyorlar.

Başkan Necati Topaloğlu önümüzdeki sene belediye binasınında temelini atmak için hazırlıklara başladığını söylüyor. Toplumsal hizmetlerde başkanımız Topaloğlu sınır tanımıyor. Bunun yanında tabi başkan eleştiriliyor da. Eleştirenler kimler işte o biraz tartışılır. Başkanı eleştirenler genelde bireysel çıkar uğruna eleştiriyorlar. “Benim işim olsun gerisi beni ilgilendirmez” mantığı hala Kemer’de var. Ama Kemer yeni hizmet anlayışına alışacaktır. Çünkü Topaloğlu’nun felsefesinde kişisel değil, toplumsal hizmet anlayışı vardır. Toplumsal hizmet anlayışıda Kemer’de yaşayanlar tarafından benimsenecektir.


ŞİMDİ GELELİM “AMA”YA...
Kemer’de herşey güzel gidiyor ama bazılarına göre de iyi gitmiyor. O iyi gitmiyor diyenler kişisel menfaat peşinde olanlardır. Bunlarda sayısal olarak ne kadardır bunu bilemem. Ama bildiğim birşey var son günlerde bu olay çok konuşuluyor. Olay ne diyeceksiniz?
Başkan Topaloğlu, belediyeye ait işletmeleri çalıştıracak bir şirket kurmak istemişti, daha sonrada bu şirketin kurulmasını ertelemişti. Bence en doğrusunu yapmıştı. Çünkü meclis üyesi arkadaşların çoğu bu şirketin yönetim kurulunda olmak istiyorlar. Bildiğim kadarıyla bu şirketlerde yönetim kurulunda 4 tane seçilmiş 1 tanede devlet memuru olmak zorunda. Ama bazı meclis üyeleri başkana baskı yaparak yönetimde biz olmalıyız dediklerini duyuyorum. Bence başkan bu sevdasından vazgeçmesi lazım. Şirket falan kurmayı unutmalıdır. Çünkü bazıları eski düzeni hayal ediyorlar. Onlar eski düzeni ancak rüyalarında görürler. Başkan Topaloğlu doğru yoldadır ve bazı meclis üyeleri Topaloğlu’nu doğru yoldan saptırmaya çalışıyorlar. Bunu yapanlar menfaat peşinde koşanlardır. Ama başkan hiçbir zaman yanlız değildir ve bunlara papuç bırakmayacaktır. Tüm Kemer halkı başkanın arkasındadır.
Yarın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız. Tüm ulusumuzun Cumhuriyet Bayramını kutlayarak, kucaklar dolusu selamlar yolluyorum.

 
Etiketler: HERŞEY, ÇOK, GÜZEL, OLACAK, AMA..!,
Yorumlar
Haber Yazılımı