Yazı Detayı
12 Eylül 2020 - Cumartesi 22:34 Bu yazı 129 kez okundu
 
YENİ YASAKLAR GELDİ
Tosun ÜLGE
 
 

Pandemi dolayısıyla başladığımız kontrollü hayata yeni yasaklar eklendi. Türkiye çapında maske takma zorunluluğu geldi. Saat gece 24.00’den sonra müzik yasağı geldi. Bu müzik yasağı otelleride kapsıyor.

İçişleri bakanlığının genelgesinden sonra denetimler tüm yurtta sıklaştı. Belediye ve zabıta ekipleri sürekli anons ederek halkı maske takması konusunda uyarıyor. Buna rağmen hala maskesini boğaz altında ve kolunda taşıyanlar var. Herkes bu konuya hassasiyet göstereceğine bazıları maske takma konusunda alaycı tavırlar sergilemektedirler.
İlçemizde de maske ile ilgili tespit ettiğim bir konu, ilçemizde tatil yapan turistler malesef sokaklarda, çarşı ve pazarlarda maskesiz geziyorlar. Turistlerde maske takma konusunda bence uyarılmalılar. Bilboardlara yabancı dillerde “maskeni tak” uyarıları asılmalıdır. Otellerde de maske konusunda uyarıcı levhalar asılmalıdır. Tur rehberleride bu konularda turistleri uyarmalıdır. Zaten Sağlık bakanımızın açıklamaları belli sayın bakan hergün sosyal mesafe, maske ve hijyen diyor. Aslında çok basit üç kural sadece bu üç kurala uyarsak kendimizi korona virüsten korumuş oluruz.


DUALARIMIZ SENİNLE BAŞKANIM
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek bilindiği üzere bundan 25 gün önce korona virüs testi pozitif çıktığı için hastaneye yatırılmıştı. Başkandan bundan birkaç gün önce iyi haberler gelmişti. Ama son günlerde başkanın durumunun tekrar kötüye gittiği ve tekrar yoğun bakıma alındığını büyük bir üzüntüyle öğrendik. Televizyonlar alt yazı geçerek başkanın tedbir amaçlı uyutulduğu haberini verdiler. Buda tüm Antalya’da büyük bir üzüntüyle karşılandı. Sosyal medya başkana destek mesajlarıyla doldu taştı. Bizimde dualarımız kendisiyle. Allah onu sevdiklerine ve Antalya’ya bağışlasın. Başkanın daha yapacak çok işi var ümit ediyorum ki başkanımız sağlığına kavuşup tekrar görevi başına dönecektir ve kaldığı yerden hizmet etmeye devam edecektir. Daha yapacağı çok şeyler var, çünkü Antalya onunla güzel.
Başkanın bu hastalığında birde çıkar ilişkileri kulağıma geliyor. Olası bir durumda başkan kim olsun masalarının kurulduğunun haberlerini alıyorum. Yazık hastalık üzerinden siyaset yapan kim olursa olsun şiddet ve nefretle kınıyorum. CHP’liler Ümit Uysal başkan olsun diyor, AK Parti’liler Hakan Tütüncü. Ben bu iki başkanıda çok severim ikisinide başarılı bulurum. Benim yazdıklarım iki başkanlada alakalı değil. Zaten onlar bulundukları konumdan dolayı böyle bir hazırlık yapacak insanlar değillerdir. Ama çevresindekiler ve çıkar çevrelerinin böyle hazırlıklar yaptıklarını duymaktayım. Çok ayıp hastalık üzerinden siyaset olmaz. İnşallah Muhittin başkan sağlığına kavuşur ve bu dedikoduları yapanlarda yaptıklarından utanırlar.


KEMERSPOR...
Kemerspor kendi yağınla kavrulmaya devam ederek ayakta kalmaya çalışıyor. Kemersporu çıkmazdan alıp bugünlere getiren Ahmet Öncelik bazı siyasi çevreler tarafından amansızca eleştiriliyor. Bu bir haksızlıktır. Kemer milliyetçisiyim diyenden daha milliyetçi olan Ahmet Öncelik, bu takıma sahip çıkarak takımın varolmasını sağlamıştır. Ama dedikodular devam ediyor. Kemer’de zaten yapılan en iyi şey dedikodu. At ortaya dedikoduyu sonra kendinde inan. MHP İlçe Başkanı Sayın Hüseyin Kara, bundan iki ay önce Kemersporla ilgili bana birşey söylemişti. Ben hala Hüseyin Kara’nın o söylediği iddiayı kanıtlamasını bekliyorum. Çünkü onun iddia ettiği şeyi o da başkasından duymuştur böyle uzayıp gitmiştir. Kemerspor yönetiminde bende varım. Ben usulsüz hiçbir şeyin arkasında durmam, duranada müsade etmem. Daha öncede bu dedikodular vardı hala da devam ediyor yazık çok yazık. Kemerspor Kemer’in takımı başkanı kimmiş hiç önemli değil yarın bir başkasıda kulüp başkanı olabilir. Kemer milliyetçisiyim diyenler gelsinler kulübün borçlarını üstlensinler takımıda onlara verelim. Hodri meydan.

Dedikodu değil icraat lazım...

 
Etiketler: YENİ, YASAKLAR, GELDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı