Haber Detayı
14 Şubat 2021 - Pazar 22:37 Bu haber 5142 kez okundu
 
Başaran: Hisarçandır’da ağaçları kesilirken neden sessiz kalındı?
İyi Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, Konyaaltı ilçesine bağlı Hisarçandır Mahallesi’nde hazineye ait arazideki ağaçların kesilmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başaran, “Kim yada kimler diye sormak yerine bugüne kadar ağaçlar kesilirken, iş makineleri çalışırken neden sessiz kalındı? Videolar kimler tarafından çekildi? ” diye sordu.
SİYASET Haberi
Başaran: Hisarçandır’da ağaçları kesilirken neden sessiz kalındı?

Konyaaltı ilçesindeki hazine arazisi üzerinde bulunan ağaçların kepçelerle kimliği belirsiz kişiler tarafından kökünden sökülmesine, İYİ Parti, CHP, MHP ve AKP’den ortak tepki gelmişti. Parti temsilcileri geçtiğimiz hafta alana giderek giderek incelemelerde bulunurken, İyi Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, “Hazine arazisinde ağaçlar kesilirken video çekimleri yapılıyorsa, faillerini bulmak zor olmasa gerek” diye konuştu.

Hisarçandır Mahalle halkı katliam sonrası nöbet tutmaya başlarken, görüntüler sosyal medyadan paylaşılınca büyük tepki çekmişti. İyi Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, hazine arazisinde yapılan ağaç katliamının kabul edilebilir bir durum olmadığını, sorumluların yetkililer tarafından bir an önce tespit edilip, gerekli cezaların verilmesi gerektiğini söyledi. Başkan Başaran, “Hisarçandır Mahallesi’ndeki vatandaşlarımızın tespitleri sonrasında İyi Parti olarak biz de konunun takipçisi olduk. Lakin ağaçlar kesilirken iş makinelerinin videolarının çekilmesi ve servis edilmesi normal değil. Bu durumda görüntüleri çekenler ve ağaçları kesenlerin bulunması zor olmasa gerek. Bu konuda yetkililerin bir an önce sorumluları tespit ederek, yargı sürecini başlatmalarını bekliyoruz. İyi Parti olarak, konunun sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başaran:, Hisarçandır’da, ağaçları, kesilirken, neden, sessiz, kalındı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı