Haber Detayı
06 Mayıs 2021 - Perşembe 00:33 Bu haber 3552 kez okundu
 
İcra avukatı hakkında SKANDAL iddia
Alanyalı ünlü icra avukatı Hüsnü Kasap, şimdi de eski eşi Ayşe Şanlı’nın sosyal medyada yaptığı paylaşımlarıyla gündeme geldi. Hüsnü Kasap’ın kendi çocuklarına bile acımadığını ima eden Şanlı, hesabından ‘Kendini borçlandırdığın dosyaları ödemek zorunda değilim. Senin ve ailenin borçlarını ödediğim yeter’ diyerek serzenişte bulundu.
ASAYİŞ Haberi
İcra avukatı hakkında SKANDAL iddia

İşini bilmeyen KASAP, ne bıçak kor, ne de masat!..

Alanyalı ünlü icra avukatı Hüsnü Kasap, boşandığı eşi Ayşe Şanlı tarafından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ile Alanya’nın gündemine oturdu. Eski eşinin, çocukları ile birlikte kaldığı evdeki tüm eşyaları alarak yaşanmaz hale getirdiği öne sürülürken, eski kocasının yaptıklarını sosyal medya hesabından paylaşan Şanlı’nın iddiaları herkesi şaşırttı.

SENİN VE AİLENİN BORÇLARINI ÖDEDİĞİM YETER

Antalya Barosu Avukatlarından olan Hüsnü Kasap, son günlerde eski eşi ve çocuklarının yaşadığı eve gece yarısı getirdiği icralar ile gündemde kalmayı başarıyor. Eski eşi Ayşe Şanlı’nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ve iddialar “bu kadarına da pes” dedirtti. Şanlı, sosyal medya hesabından eski eşi Avukat Hüsnü Kasap’a “Kendini borçlandırdığın dosyaları ödemek zorunda değilim. Senin ve ailenin borçlarını ödediğim yeter” diyerek seslendi.

BİR KAPI PENÇEREYİ SÖKMEDİĞİ KALMIŞ

Alanya İcra Dairesi tarafından özellikle saat 21:00’den sonra icra işlemi yapılmasına bir anlam veremediğini ifade eden Hüsnü Kasap’ın eski eşi Ayşe Şanlı, “Evde aynı eşyadan iki olanın sadece biri alınabilir, gerçek haciz olsa. Gerçek haciz olmadığı için komple evi götürmüş, bir kapı ve pencereyi sökmediği kalmış. Bu, kanunda hangi madde gereğince yapılıyor” dedi ve yapılan uygulamayı eleştirdi.

MESLEĞİNİ KÖTÜYE KULLANIYOR

Av. Hüsnü Kasap’ın kendi elemanlarına formalite borçlanarak sırf aileyi zor durumda bırakmak için, küçük yaşta iki çocuğunun da yaşadığı eve gece yarısı icra işlemi yaptığı iddiaları ayyuka çıkarken, eşyaların Kasap’a ait olmadığı, ayrıldığı eşinin babası tarafından alındığı öne sürüldü. Evde bulunan klima ve kaloriferlerin sökülmüş fotoğraflarının paylaşıldığı fotoğrafların altına “evimde şuan her yer böyle. Bunu yapan çocukların babası. Kendi elemanları ile bunu yapıyor, mesleğini kötüye kullanarak” paylaşımı yapan Ayşe Şanlı, çocuklarının babasını sosyal medya üzerinden afişe etti.

İCRAYA GELEN DE İCRAYI YAPAN DA KENDİSİ

Av. Hüsnü Kasap’ın kendi ofisine gelen icralar nedeniyle zor günler geçirdiği belirtilirken, bir arkadaşının ofisini kullanarak, o isim üzerinden işlerini yürüttüğü iddia ediliyor. İcraya gelen ve icrayı yapan kişinin aynı kişi olduğu belirtilirken, Alanya İcra Dairesi’nin yaşanan olay karşısında herhangi bir yaptırım uygulayıp uygulamayacağı merak ediliyor.

EVİ YAŞANMAZ HALE GETİRDİ

Ayşe Şanlı, eski eşi Av. Hüsnü Kasap tarafından çocuklarının yaşadığı evin yaşanmaz hale getiriliği iddia edilirken, yine Hüsnü Kasap tarafından kız kardeşi şahit gösterilerek çocukların görüş gününde evde olmadıkları gerekçe gösterilerek dava açılarak, hile yoluna başvurulduğu, yasal açıklarının aranmasına tepki gösterdi. Şanlı, “Hem evi yaşanmaz hale getirip, hem de çocuklarımı evde bulamadım, diyerek suç oluşturmaya çalışmak, bırakın bir babayı, bir kanun adamının yapabileceği iş değil. Av. Hüsnü Kasap mesleğini kötüye kullanıyor. Adalet Bakanlığı ve Antalya Barosu bu şahsı mutlaka mercek altına almalıdır” şeklinde konuşurken, eski eşi hakkında her türlü yasal yollara başvuracağını söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İcra, avukatı, hakkında, SKANDAL, iddia,
Yorumlar
Haber Yazılımı