Haber Detayı
13 Şubat 2021 - Cumartesi 22:05 Bu haber 680 kez okundu
 
KEMER'DE DENETİMLER SüRÜYOR
Tarım İlçe Müdürlüğü Ekipleri Hafta Sonu Denetimi!
SAĞLIK Haberi
KEMER'DE DENETİMLER SüRÜYOR

Tarım İlçe Müdürlüğü Ekipleri Hafta Sonu Denetimi!
Tarım İlçe Müdürlüğü Ekipleri hafta sonu sokağa çıkma yasağında açık olan, Fırın, Market, Restoran ve Pastanelerin denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
Sokağa çıkma kısıtlamasının devam ettiği hafta sonu da gıda kontrol ekipleri sahaya çıkarak denetim yaptı.
Antalya Merkez ve 19 ilçede bu gün saat 10.00 da başlayan ve Kemer’de denetim yapan Tarım İlçe müdürlüğü ekipleri; hijyen, mesafe, İşletme kayıt belgesi, TABTKA ve son kullanma tarihi (SKT) gibi kontrol yapıldı.
Hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamasında bile denetimlerine ara vermeyen Kemer Tarım İlçe müdürlüğü ekipleri; Kemer Merkez bağlı, Yenimahalle, Kuzdere, Aslanbucak ve merkez’de açık olan işletmelerin denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
Denetim sırasında işletmecileri yasal mevzuatlar çerçevesinde uyaran tarım ilçe gıda denetim ekipleri; gıdaların insan sağlığı açısından önemini vurgulayarak, bu konuda üretimden tüketiciye ulaşana kadar geçen tüm aşamaların denetlendiğini söylediler,
Denetimlerde ekibinin başında olan Tarım İlçe Müdürü Mustafa Şener; Gıda denetim ekiplerimiz halkımızın sağlığını korumak ve güvenilir gıda tüketimini temin edebilmek için mesai mefhumu gözetmeksizin görev başında olduklarını, bu konuda tüketicilerimizin bir olumsuzluk ile karşılaşmaları halinde ALO Gıda 174 hattını arayarak ihbarda bulunabileceklerini ifade etti. Bu ihbarlar en kısa sürede değerlendirilmekte ve gerekli kontroller yapılmaktadır. Dedi
Kaynak: Editör:
Etiketler: KEMER'DE, DENETİMLER, SüRÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı