Haber Detayı
16 Şubat 2021 - Salı 22:16 Bu haber 829 kez okundu
 
PTT Lara Kampı Yeri Satışının İptali İçin Yazılı Talep
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Av.Cavit ARI, Türkiye Varlık Fonu bünyesinde bulunan PTT’nin Antalya Lara kıyı bandındaki eğitim ve dinlenme kampının satış listesinden çıkarılması için Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. (TVF) ile Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş. (PTT) Genel Müdürlüklerine yazı gönderdi.
SİYASET Haberi
PTT Lara Kampı Yeri Satışının İptali İçin  Yazılı Talep

Milletvekili Arı, kaleme aldığı yazıda “Antalya’nın gözde sahillerinden olan 2 kilometre uzunluğundaki Lara Kıyı Bandı, kumsalının genişliği ve sahip olduğu ince “altın” kumuyla yerli ve yabancı turistin uğrak yeri ve Antalya halkının da rahatlıkla denize girebildiği bir yerdir.

Birçok kamu kampına da ev sahipliği yapan sahil bandında 2017 yılı başında Varlık Fonuna devredilen PTT’nin de 16.830,18 metrekare arsa alanı ve 5.515 metrekare kapalı alanı bulunan eğitim ve dinlenme tesisi vardır. Valilik ve Millî Emlak Müdürlüğü tarafından PTT mensupları ve ailelerine tahsis edilmiş olan bu kamp şimdi satış listesindedir. Söz konusu taşınmazın satışı Dünyanın en güzel plajlarından birine sahip olan yerin yapılaşmaya açılmasına neden olacağı gibi aynı sahil bandında olan diğer kamu tesislerinin de satışının önünün açılmasına neden olacak ve Antalya halkının plajı serbestçe kullanımı engellenecektir.

Bu yanlış karardan dönülmesi adına Antalya Lara Kıyı Bandında bulunan PTT Lara Eğitim ve Dinlenme yerinin satış listesinden çıkarılması hususunu gereği için bilgilerinize rica ederim.” Diyerek Antalya ve Antalyalılar için önemli değerlerden olan Lara Kıyı Bandının korunması, halkın kullanımında koparılmaması adına söz konusu alanın satış listesinden tamamen çıkartılmasını talep etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: PTT, Lara, Kampı, Yeri, Satışının, İptali, İçin, , Yazılı, Talep,
Yorumlar
Haber Yazılımı