Haber Detayı
11 Mayıs 2021 - Salı 22:52 Bu haber 379 kez okundu
 
Semih Tayfur’dan Ramazan Bayramı Mesajı
İyi Parti Muratpaşa ilçe Başkanı Semih Tayfur, Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, sevgi, saygı, barış ve hoşgörü mesajı verdi.
GÜNDEM Haberi
Semih Tayfur’dan Ramazan Bayramı Mesajı

Türk ulusunun yüzyıllar boyu yaşatılan gelenekleriyle, aile ve toplum yapısına bağlı kalınması gerektiğini ifade eden İyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur, Türk İslam dünyasının Ramazan Bayramı’nı kutladı. Bayramın ülkeye barış ve esenlik getirmesi, vatandaşlarımızın bu kutsal günlerin sevincini içtenlikle yaşayabilmesi dileğinde bulunan Başkan Tayfur, “Barışı, kardeşliği, sevgiyi, saygıyı ve hoşgörüyü simgeleyen bayramlar, insanların huzur bulduğu, sevinç duyduğu, umutlarının canlandığı, sıkıntı ve kaygılarından uzaklaştığı özel günlerdir. Manevi yönden büyük değeri olan bayramlarda, ‘iyi’liklere ve güzelliklere yönelinmeli, yardımlaşmanın ve dayanışmanın önemi anımsanarak, gereksinim içinde bulunanlara yardım eli uzatılmalıdır' diye konuştu.

Başkan Tayfur, şöyle devam etti: ''Birliğimizin, bütünlüğümüzün ve egemenliğimizin korunmasının, belirlediğimiz çağdaş hedeflere ulaşmak yönünden yaşamsal önem taşıdığını vurgulamakta yarar görüyorum. Bu süreçte, ülke gerçekleri, ulusal çıkarlar ve kamu yararı ile bağdaşmayan yanlış düşünceler, beklentiler ya da önyargıların yaratabileceği olumsuzlukların gözönünde bulundurulması gerekir. Bizler, içeriden ve dışarıdan yönlendirmelerle yaratılmaya çalışılan yapay tartışma konularını bir yana bırakıp, ülkenin, çağdaş dünyada saygın yerini alması hedefinde bütünleşmeyi başarmak zorundayız. Olanaklarımızı ve enerjimizi birlik ve bütünlük içinde ileri gitmeye odaklamalıyız. Bunu engelleyecek gereksiz tartışmaların ülkemize ve toplumumuza zarar vereceği unutulmamalıdır. Türk ulusu, birliğini bozmayı amaçlayan girişimlere, geçmişte olduğu gibi, bugün ve gelecekte de izin vermeyecektir. Ülkemizi geleceğe güçlü biçimde taşıyabilmek için akılcı, tutarlı ve öngörülü politikalar oluşturulmalı ve uygulanmalıdır'' dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Semih, Tayfur’dan, Ramazan, Bayramı, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı