Haber Detayı
09 Ekim 2020 - Cuma 23:20 Bu haber 11260 kez okundu
 
"Suyundan da koy"
"Önce Mustafa Gül'ün teyzesinin oğlu AKP’li Selami Minta ile doğum gününü kutlayan savcı, sonra da görev yaptığı mahkemede dosyası bulunan Kemer eski belediye başkanı ile aynı masada kadeh kaldırdı. Gül'ün bölge idare mahkemesinde dosyasının olması ve aynı mahkemede görevli savcı ile felekten bir gece geçirmesi akıllara soru işaretleri getirdi"
GÜNDEM Haberi

Kemer AKP ilçe başkanı Kuzen İ. Selami Minta ile doğum günü kutlaması ile başlayan muhabbet önce Kemer yaylaya daha sonra'da Kemer merkez'de bir restauranta taşınıyor. Mustafa Gül ve ekibi hızını alamayıp sahilde bir kafe'de gece geç saatlere kadar içerken görüntü almak isteyen gazeteciler saldırıya uğruyor. AKP'li kuzen İ. Selami Minta CHP'li Mustafa Gül'e savcılardan randevu mu alıyor bunu zaman gösterecek...! Kemer'de siyaset ve yargı işbirliği rakı masalarında  meze mi oluyor ?

GÜL’ÜN SAVCILAR İLE KAÇAMAĞI

Eski Kemer belediye başkanı Mustafa Gül,  Kemer sahil’de bir restaurant’ta 2 savcı ile birlikte yemekte buluşması olay oldu. Aynı mekana tesadüf gelen  gazeteci Murat Kemaneci karşılaşan Gül ve ekibi mekandan ayrıldılar. Şüpheli hareketleri ile dikat çeken eski başkan Mustafa Gül ve ekibi ile sahilde tekrar karşılaşan Murat Kemaneci saldırıya uğradı. Şahıslar hakkında şuç duyurusunda Bulunan Murat Kemaneci olayın ayrıntısını sosyal medya hesabında görüntüleriyle birlikte paylaştı. 

GÜL "RÜŞVET VE İRTİKAPTAN YARGILANMIŞTI"

Belediye başkanlığı döneminde özel hayatı ve özellikle rüşvet İrtikap’tan  operasyon yapılıp gözaltına gelmesi ile gündeme gelen Mustafa Gül’ün Antalya’dan bazı savcılarla yemekte bir araya gelmesi sonrası olaylar çıktı.  Daha önce Kemer Cumhuriyet Savcılığı görevini yürüten ve şuanda Antalya Cumhuriyet Savcısı olan Önder Şeker ve Antalya Bölge Adliye Mahkemesi üyesi M. Kutsal Kaya’nın birlikte katıldıkları rakı balık muhabbetine aynı restauranta gazeteci ile karşılaşılması rahatsızlık yarattı. Murat Kemaneci'nin mekna gelmesinden  rahatsız olan başkan ve misafirleri yemeği yarıda bırakarak restaurantı terk etmişlerdir. Kemer sahil’de bir mekana giderek yarım kalan programlarına devam eden Gül ve misafirlerinin manidar hareketlerini  görüntülemeye çalışan gazetecilere fiziki saldırılar gerçekleşmiş, tehdit ve hakaretler kayıtlara girdiği görülmüştür. 23 Eylül 2020 akşamı yaşanan saldırı sonucu olay yerine polis ekipleri gelerek tarafları yatıştırmış ve gazeteciler saldırganlardan şikayetçi olmuş, Kemer Cumhuriyet Savcılığı da soruşturma başlatmıştır.

GÜL SAVCILARLA NEDEN BULUŞTU

Eski Kemer belediye başkanı Mustafa Gül’ün seçimi kaybettikten sonra, 12 Nisan 2019 gecesi Göynük'te meydana gelen arbede sonrasında Yaşam Hastanesi'ne giderek olay çıkarmış, Belediye başkanı Necati Topaloğlu ve başka kişilere emniyet kuvvetlerinin önünde hakaretler yağdırmış, insanları kışkırtmıştı.  Olay yargıya taşınmış ve Mustafa Gül 2 Mart 2020'de, savcıları görüntüleyen gazetecilerinde  şikayeti nedeni ile  2 ay 27 gün hapis cezası aldığı bunun da  Ertelemesiz, paraya çevrilemeyeceği kararı çıktığı, fakat istinaf yolu açık olduğu kararı verildiğini öğrendik. Eski başkan Mustafa Gül ve Eski Kemer Cumhuriyet Savcısı Önder Şeker ve  Antalya Bölge Adliye Mahkemesi üyesi M. Kutsal Kaya’nın birlikte yemekte buluşmaları Kemer kamuoyunda kafalarda soru işaretleri bırakmıştır.

AKP’Lİ  İ.SELAMİ MİNTA’DAN MANİDAR KUTLAMA

Kemer AK Parti ilçe başkanı ve aynı zamanda Mustafa GÜL’ün kuzeni olan İ. Selami Minta’nın  17 Eylül Perşembe günü Eski Kemer Cumhuriyet Savcısı Önder Şeker ve  Antalya Bölge Adliye Mahkemesi üyesi M. Kutsal Kaya ile birlikte makamda doğum günü kutlamaları tamamen tesadüf mü ? Mustafa Gül ve Kuzenleri İsmail Selami Minta ve Nuray Minta’nın emniyet tarafından operasyon yapılıp rüşvet, irtikaptan yargılandıklarını Kemer kamuoyu biliyor. 12 Nisan 2019 gecesi Göynük'te meydana gelen arbede sonrasında Yaşam Hastanesi'ne giderek olay çıkaran  Mustafa Gül’ün  2 Mart 2020'de  2 ay 27 gün hapis cezasına ertelemesiz ve paraya çevrilmesiz olarak istinaf yolu açık olarak  gönderilmesi,  Gül ve kuzeni AKP ilçe başkanı İ. Selami Minta’nın  savcılarla art arda  görüşmeleri kamuoyunda manidar karşılandı.

Kemer AKP ilçe başkanı i. Selami Minta Kuzeni CHP'li Mustafa Gül'e randevu mu aldı ?

Kemer yayla'da başlayan buluşma sahilde alkol ile devam etti... ve Gazeteciye saldırı oldu...

Eski Kemer Cumhuriyet Savcısı...

 

Kaynak :Fotoğraflar GazeteKemer'den alıntıdır... 

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Suyundan, da, koy",
Yorumlar
Haber Yazılımı