Haber Detayı
18 Nisan 2021 - Pazar 00:39 Bu haber 671 kez okundu
 
UYANIN, UYANALIM
Av. İsmail Beşiktepe "Uyanın uyanalım, günlerin gerçekleri ile, değişik olgularla, Nuh tufanı içindeyiz" başlıklı yazısını kaleme aldı....
KÜLTÜR Haberi
UYANIN, UYANALIM

Salgın bitse bile, daha güçlü gelir korkusu, insanlığın gırtlağına yapışmıştır, dünya artık yörüngesinden çıkmıştır.

Yıkılışını haykırıyor!

Tanrı’nın nimetleri sonsuz değilmiş.

Uygarlığın maskesi düştü, gösteri sona erdi.

Devletler ideolojiler borsalar dinler yalanlarını ülkelerini ve hazinelerini ve sonsuz sandıkları stoklarını kaybetti.

Devletler borsalar dinler istisnasız hepsi engizisyona ve sonsuz yağma hırsına ve Sodom- Gomore’ye sessiz kaldı ya da izin verip memnuniyetle içine aldı, hiç biri tarlalara tohumlara kuşlara göç yollarına yağan yağmura hiç acımadı.

Artık ayı, güneşi, suyu, havayı, çiçekleri ve çok akıllı şehirlerimizi ve her birimiz çokbilmiş birbirimizi ve ellerimizi tanıyamaz olduk, yanyana ve içiçe yaşamanın, karınca sürüsü hayatlarımızın sonuna mı geldik? Virüs güya: insan sanki: İnsan maskemizi düşürdü, kendini beğenmiş küstah bilimimiz ve sanatımız ve suratımız kabusuyla başbaşa kaldı.

Hadi salgını birkaç güne defettik, yarına kalmaz yine koşa koşa Mercedes mi almak isteyeceksiniz yoksa izbe dağ başlarında sazdan çürümüş tahtadan bir kulübe mi?

Nükleer bombaların gücünden korkup direnen insan irademizi bitirdik, liderlerimizin emriyle ahlakımızın soyumuzun atomlarını parçaladık.

Virüs bütün şatolara, bütün rütbelere, bütün başarılara, bütün diktatörlere, bütün iki yüzlü düşük zekâlı uyanık kurnazlıklarımıza saldırdı.

Rodeo boğası gibi, doğa, kapitalizmi ve giysisi uygarlığımızı, üstünden atıyor!

Ölüdürüyor artık caddelerimizi. Dünyamızı hayallerimizi

Tanrı yoruldu, lanetleri nihayet şehirlere dünyamıza belki kainata indi.

İnsanlığın kusursuz bilge kadim inanç geleneklerini hiçe sayanlar, şirke saptiranlar buyrun, yarattığınız belalar tuzaklar artık her yerde! ILAHI kainata -inanan insanlara inanmayan inanışların HAKK VE ADALETTEN INSANLIK 'TAN Uzaklaşanların Dünyaya ve Insanlığa tuzak kuranların evvela kendi tuzaklarının zincirlerinde

kendileri boğulacaklardır . Kuran Enfal süresi 30-35 ayetleri

Birkaç gün içinde hızla ve anında hiç beklenmedik bir anda oturduğumuz yerden bizden çok uzakmış sandığımız korkunç bir kâbus ülkesine ışınlandık ve bir gölge kadar silik mecalsiz hareketsiz kaldık.

Tohumların aklını bozan aklımız bir günde bozuldu.

Çok çok uzak geçmişe dair bir felaket anında değil, gerçekdışı gibi bilim-kurgu gibi ama değil, şehrin tanrıları korkarak kaçtılar, bir günde, medeniyetin bütün cadde sokak kapıları kapandı, oysa ne mükemmel eserdiler, ama değil. Elinden bir şey gelmez sonsuz trajedilerinin içindeyiz ve dünya deyip sığındığımız bir rüya gibi kayboldu.Adeta

Konuşulanlara bakmayın, İzmit Depremi’nde de böyle olmuştu, bilim adamları siyasiler, bir daha asla eskisi gibi olmayacak, demişti, hiç utanmadan hiç ders almadan bir daha eskisinden daha acımasız duygusuz insansafsiz yasam şehirleri kurduk.

Mutlak bir yıkım, uğruna namusunuzu, onurunuzu, özgürlüğünüzü sattığınız paralarınız artık hiçbir şeyi satın alamıyor.

Nükleer bombalara para buldunuz ama basit en ucuz bezden avuç içi kadar bir maske bulamıyorsunuz? Yetistiremiyorsunuz ?

Virüsü efendilerinin pilanlı emirleriyle imal edenler organize DÜNYA INSANLIK zalim canileri olmuş bir tek devletin yöneticileri efendilerinden müşterek korktukları için adlı makamlarını harekete geçirip ülkelerinde ve Dünyada ADALETI HAKIM KILMAK IÇIN HAREKETE BILE GECEMİYECEK ACZIYET VE ZAVALLILIKLAR ICINDEDIRLER

Sahtekârız, bize emanet edilen mucizevi ve narin doğa, hassas bir âşık olmadığımızı anladı, bizi terk ediyor.

Teknolojiniz siyasetiniz işletme bilginiz ekonominiz, hadi söyleyin, yapabileceğiniz bir şey kaldı mı, kum tanesinden milyon kez küçük bir virüs, ne kadar zayıf bilgisiz korunmasız yalan olduğumuzu ortaya çıkardı.

Hayat, diye borsalara, fabrikalara, diktatörlere bağlandık, artık sokaklarınızı, kafelerinizi, pazarlarınızı dolduracak cesaretiniz artık bir çakıl taşı kadar iradeniz yok.

Yoksa dünyaya bir kutlu İLAHİ devrim mi geldi?

Ya insan yeniden doğacak, ya boşluk korku insan elinden çıkmış her şeyi bakteri virüsleriyle bitirecek. İnsan elinden çıkmış her şey, insan yapımı her şey, bir virüse yenildi.

Borsaların yerine koyacak çok şeyleriniz akıllarınız bilimlerimiz parçalandı VESSELAM

Kaynak: Editör:
Etiketler: UYANIN,, UYANALIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı