Yazı Detayı
21 Mayıs 2020 - Perşembe 22:37 Bu yazı 1901 kez okundu
 
SAHTE ŞEYH TUZAĞI KİME YARADI ?
Hilmi ŞAHİN
gazeteakdeniz@hotmail.com
 
 

Türkiye’de yaşanan olayların tesadüf olmadığına inananlardanım. Çok uzağa gitmeye gerek yok. Yakın geçmişimizi gözden geçirdiğimiz zaman “Aman Allah’ım” diyerek, hayretinizi benim gibi inanın sizde gizleyemeyeceksiniz…

Türkiye’nin son 30-40 senesi daha dün gibi bir film şeridi olarak gözümüzün önünden geçiyor. Kenan Evren darbesini hayal meyal hatırlıyorum. Turgut Özal’lı yıllar, Demirel dönemi, Mesut Yılmaz, Tansu Çiller, Erbakan, Ecevit, Bahçeli ve AKP dönemi…

Yukarda saymış olduğumuz isimlerin aktörlüğünde bir çok olaylara şahit olmuşuzdur. Şüphesiz bunlardan önemli iz bırakanlardan birisi de 28 Şubat 1997 yılında yaşanan olaylardır. Erbakan Hoca’yı istifaya götüren olayların baş aktörleri günlerce manşetlere taşınmıştı.

28 Şubat’a giden yolda başrol oynayanlar arasında Batı Çalışma Grubu ve Çevik Bir Paşa önemli rol oynamaktadır.

Konuya ilişkin Çevik Bir verdiği ifadesinde, "10 Nisan 1997 tarihli Batı Çalışma Grubu oluşturulması konulu belgenin Ek-A smda bulunan Batı Çalışma Grubu Teşkilat Yapısı ve Krokiyle ilgili olarak, söz konusu belgeyi Çetin Doğan'ın Harekat Başkanı olarak imzaladığını, bu belge doğrultusunda Batı Çalışma Grubu oluşturulduğunu, Batı Çalışma Grubunun fiziki çalışma alanını gösterir belgenin de doğru olduğunu" dile getiriyor.

Çetin Doğan ise "10 Nisan 1997 tarihli belgeyi kendisinin hazırladığını, J Başkanları ile koordine edip görüş alarak Çevik Bir'e sunduğunu, silsile gereği Genelkurmay Başkanı'na arz edildiğini, belgenin Ek-A’smda bulunan BÇG şemasını da hazırlayıp imzaladığını" ifade ediyor.

Şimdi konumuzun Batı Çalışma Grubu ve o dönemin aktörleri ile günümüz arasında nasıl bir bağ var diyeceksiniz. O dönem benim başörtülü bacılarım diye gündem olanların yıllar sonra hangi konumlara kademe kademe getirildiklerini iyi araştırmak lazım.

Müslüm Gündüz ve Fadime Şahin olayını tezgahlayanlar kimlerdi ? Yıllar sonra uyuşturucu ticareti yaparken yakalanan Ali Kalkancı ve türbanlı eşi Emire Ersoy Kalkancı derin bağlantıları nelerdir ? olayın üzerinden 23 yıl geçti. 28 Şubat darbesini hazırlayanlar ve baş aktörleri yıllar sonra hangi görevlere getirildi ?

Serik plajları ile ilgili yaşanan tartışmalar nedeniyle canlı yayın esnasında patlak veren RÜŞVET krizi tamamen bir tesadüf olabilir miydi ?

Isparta'da, 30 Kasım 2007 tarihinde, Süleyman Demirel Havalimanı'na inişe geçtiği sırada Türbetepe'de düşen, Atlasjet'in İstanbul- Isparta seferini yapan World Focus'tan kiralanan yolcu uçağında, 7'si mürettebat, 57 kişi yaşamını yitirmesi olayı gerçekten bir kaza mıydı ? Turizm bakanı Mehmet Nuri Ersoy ailesinin 45 hissedarı olduğu havayolu şirketinin kazaya karışması ve Türkiye’nin önemli bilim adamlarının aynı uçakta ölüme uçmaları tamamen bir tesadüf müydü ?

28 Şubat 1997 Darbesi’nde Erbakan Hoca’nın başbakanlık koltuğundan indiriliş sürecinde kurgulanan senaryo içerisinde baş aktörlerden olan Sahte Şeyh Ali Kalkancı ile Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un kız kardeşi Emire Ersoy Kalkancının evli olması tamamen bir tesadüf müdür ?

Müslüm Gündüz ve Fadime Şahin aşk kaçamağını kimler organize etti ?  Besmele çekmesini bile bilmeyen Sahte Şeyh Ali Kalkancı ve Emire Ersoy Kalkancı’nın evlilik hikayeleri sonucunda siyaseten kimler işbaşına getirildi ?

 Ali Kalkancı –Emire Ersoy Kalkancı ikilisinin ve Fadime Şahin ile Müslüm Gündüz''ün malum süreçte nasıl “konu mankeni” olarak kullanıldıkları ilerleyen tarihlerde itiraf edilmiş hatta rolleri gereği din eğitimi bile verildiği söylenmişti.

Türkiye’de çökmüş ve Siyasetin kuklası haline getirilen Yargı sistemi nedeniyle bir çok konuyu özgürce okuyucularımızla paylaşmaktan korkuyoruz. Siyasi kumpaslara maruz kalmış bir Türk vatandaşı olarak can güvenliğim nedeniyle bundan sonrasını birazdan siz vatandaşlarımızın araştırmasını istiyorum.

28 Şubat 1997 darbesi ile kimler işbaşına getirildi ? Darbenin baş aktörleri kimlerdi ? Darbe sonrası kimler hangi makamlarla ödüllendirildi ? Bu soruların cevaplarını bulduğunuz zaman Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığına karar vereceksiniz  ?

 
Etiketler: SAHTE, ŞEYH, TUZAĞI, KİME, YARADI, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı